Pazartesi, Kasım 27, 2023
spot_img

Kaplıcaların Faydaları

Günlük hayatımızda herşeyin değişmesiyle beraber tatil şekillerimiz bile değişti.. Sağlığımızı düşünürken eğlenmeyide istiyoruz bu yüzden hem sağlığımız hemde keyif alabileceğimiz kaplıca önerilerini sizler için derledik..

1. Kaplıca Nedir?

Yer altında bulunan mineralli suların  kaynaktan yüzeye çıkmasına denir ki Ülkemiz bu sular bakımından zengindir. Şifa sayılan suların  kullanımı ise:
-içme kürü
-soluma kürü
-banyo kürü olarak kullanma
-Çamur kürü olarak kullanma
Şeklindedir.

2. Sağlık Açısından Kaplıcalar!

Baş ağrıları, sinüzit, ağız-burun-boğaz, göz hastalıkları, diş problemleri, göğüs kafesi rahatsızlığı, karaciğer akciğer yetmezliği ,astım , bronşit, böbrek taşı, mide yanması, sindirim bozukluğu, bağırsak emilimi sorunları, kabızlık, basur, prostat, eklem ağrıları , romatizmaz cilt problemleri, mantar vs. bir çok hastalığa karşı doktorlar tarafından da onaylanan Şifalı sulardır , KAPLICALAR!.

3. İçme Kürü: Kaplıca Suları

Günde 3-4  bardak tan fazla içilmemesi kaydıyla bağırsak problemlerinin başında gelen kabızlık prostat, basura birebir gelir.  Vücudun iç organlarını bu şekilde yemizleyen su ayrıca fazla yağlı yediğiniz bir yemeğin ardından içtiğiniz kaplıca suyu ile sindirim sistemini düzenler adeta bir soda gibi hazımsızlığı önler. .

4. Soluma kürü: Kaplıca suları

Buhar yolu astım bronşit akciğer ve karaciğer hastaları için nefes egzersiz olarak kullanılan yöntemdir . Uyarıyorum! Hastalığı bitirmez lakin kontrol altına alır ve nöbet geçirmnizi önler.

5. Banyo Kürü Olarak Kullanma: Kaplıca Suları

5. Banyo Kürü Olarak Kullanma: Kaplıca Suları
Tabir-i caizse Gençlik iksiri olarak adlandırılan bu mineralli sular, İnsan vücudunu gevşemesine sinirlerin yumuşamasına ve vücudun dinlemesine yardımcı olur. deri hastalıklarına da yardımcı olur. Saçların canlanmasına cildin yenilenmesi için şarttır!

6. Çamur Kürü Olarak Kullanma

Mantar,sivilce ,akne, siyah noktalar,romatizma ve eklem ağrılarına karşı kullanılan çamur yer altından çıkartılan aslında bir tür kildir. Bu kil vücüda sürüldükten 20-25 dk sonra  deri altına geçer ve düzenlü kullanımda eklem ağrılarının yok olmasına cildin sağlık kazanmasına yardımcı olur.
Kısacası sağlıklı vakit geçirip ailenizle eğlenirken bütçeyi de zorlamayan tatil yapmak istiyorsanız Kaplıcalar tam size göre!

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar