Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

İdrar Lekesi Nasıl Çıkar, Çiş Kokusu Nasıl Giderilir?

Çocuklu evlerde, çocuk çişe alıştırılırken evin bir dizi noktaları idrar lekesi veya çiş kokusu olabilir. Çiş kokusu evin genel havasını bozmakla beraber talep edilmeyen bir koku bırakır. Çiş kokusunu yok etmek için evi sık sık havalandırın. Evinizde oda spreyi kullanarak ferah bir koku oluşturabilirsiniz.

İdrar lekelerini temizlemek için, kir taze ise çıkarmak daha kolaydır. Fakat kurumuş olduğu vakit idrar lekesi iz yapar ve lekeyi çıkarmak daha zor olur. İdrar lekesini çıkarmak için bir kovanın içine biraz ılık su koyun. İçine bir çay bardağı deterjan ek ettikten sonra hazırladığınız su ile idrar lekesini silebilirsiniz. Bu işlem yardımıyla hem idrar lekesinden kurtulmuş olacaksınız aynı zamanda idrarın verdiği ağır kokudan yapıt kalmayacaktır.

Çiş kokusu ve idrar lekesi ne şekilde çıkartılır, idrar lekesini çıkarmak için kullanılan farklı metotlar mevcut mıdır, idrar lekesini çıkarmak için bir çorba kaşığı amonyak ile yarım bardak ılık suyu karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı idrar lekesinin üstüne sürün. Pak ve kaygan bir bezle kir çıkana kadar silmeye devam edin. Amonyak, idrarın yapısını çözerek lekenin çıkmasına destekçi olacaktır.

İdrar lekesini çıkarmak için sirkeden faydalanabilirsiniz. Sirke kokusunu sevmiyorsanız oda parfümlerinden faydalanabilirsiniz. Lekeli bölgeyi ağartmayacak kir sökücülerde kullanılabilir ancak içeriği dikkate almalısınız. Aksi takdirde kir çıkmaktadır fakat kumaşınız renk değiştirebilir.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar