Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

Far Lekesi Nasıl Çıkar

Far lekesi, boyalı ve yağlı bir yapısı olması itibari ile inatçı bir lekedir. Far lekesini çıkarmak için sabunlu su kullanabilirsiniz. Far lekesini çıkarmak için makyaj temizleme mendilini sabunlu suya batırarak far lekesini temizleyebilirsiniz. Far lekesini çıkarmak için, oksijenli su da kullanabilirsiniz. Bir pamuğu oksijenli suya batırıp far lekesini temizleyebilirsiniz.

Far lekesi ne şekilde çıkartılır, far lekesini çıkarmanın metotlarından biri de limonlu su ile far lekesini çıkarmaktır. Bir kabın içine yarım limon suyunu sıkın. İçine iki yemek kaşığı su ek edin. Elde ettiğiniz karışımla far lekesini silebilirsiniz. Far lekesi bir kumaşa veya giysiye bulaşmışsa, çıkarmak için yapmanız lazım olan işlem, kumaşı sirkeli suda bekletmektir. Bir kovanın içine biraz ılık su koyun. İçine bir bardak sirke koyduktan sonra far lekesi olan giysinizi ıslatın. Bir müddet ıslandıktan sonra beyaz sabun ile ovalayarak far lekesini çıkarabilirsiniz.

Far lekesini çıkarmak için naturel kir çıkarıcılardan kullandığınız gibi kimyasal muhteviyatlı kir çıkarıcılardan da yararlanabilirsiniz. Fakat kimyasal kir çıkarıcıları kullanırken dikkatli olun. Kumaşın rengine zarar vermeyen kir çıkarıcıları tercih yapabilirsiniz. Far lekesini çıkarırken mutlaka sıcak tatbik etmeyin. Sıcak su lekenin daha geniş alana yayılmasına sebep olur. Bir De sıcak su ile kir kumaşın liflerinden geçerek derine işler. Bu Sayede lekeyi çıkarmak bir kat daha zorlaşır.

Lekeleri çıkarmakta altın kaide kir her zaman taze iken müdahale edin.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar