Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

Vücut Biçimine Göre Gelinlik Modelleri

Gelinliğiniz çok güzel, saçlarınız, makyajınız ne kadar kusursuz olursa olsun beden yapınıza cazip gelinlik seçmezseniz talep ettiğiniz muhteşem görüntüyü yakalayamazsınız. Beden biçiminizi öğrenerek kusurlarınızı kapatacak gelinlik modellerini seçmelisiniz.

Hangi beden biçimine hangi gelinlik uyar
Elma Tipi Beden Biçimi
Elma tipi vücutta göğüs, kalça ve bel ölçüleri birbirine yakındır. Bu tip vücutlarda gaye beli kamufle etmek olmalıdır. Göğüsleri ortaya çıkaracak derin dekolteler, V yaka gelinlikler yeğlilmelisiniz. Belin biraz üstünde, göğsün biraz altında konumlandırılmış kemerler, belin üst bölgesini öne çıkaracak gelinlik modelleri belinizi inceltip, boyunuzu uzun gösterecektir. Elma tipi vücuda sahipseniz mutlaka likra, kabarmış etek ve saten kumaşlı gelinliklerden uzak durmalısınız.

Armut Tipi Beden Biçimi
Kalça bölümü geniş, bel ve omuz bölümü dar bu beden tipine sahipseniz, omuz ve kalça arasındaki farkı kapatmalısınız. Bunun için yarım kollu modeller tercih ederek omuz kısmınızı geniş gösterilip farkı minimuma indirmelisiniz. Göğüs kısmınızı dolgunlaştırmak için drape ve katmanlı modeller tercih etmelisiniz. V yaka gelinliklerden uzak durup , A kesim gelinlikler yeğlerek belinizi ince göstermelisiniz.

Kum Saati Tipi Beden Biçimi
Oldukça miktartılı beden tipini gösteren bu formda beden tipine sahipseniz neredeyse bütün modeller sizlere yakışacaktır. Fakat en fazla tam balık formunda olan gelinlikler sizlere yakışacaktır. V yakalar, taşlı kemerler, bolerolar ile tam balık formundaki gelinliğinizi tamamlayabilirsiniz.

Atletik Beden Tipi
Omuzların geniş, kalçaların dar, göğüslerin küçük olduğu bu beden tipine sahipseniz klasik modellerden kaçınmalısınız. Klasik modeller yerine saten, dantel taşıyan, dökümlü modeller tercih etmelisiniz. Sırt dekoltesi kullanarak vücudunuz miktartılanmış olacaktır.

Vücut biçimlerine cazip gelinlik modelleri konusunda malumatlar haricinde birkaç tavsiyede bulunacak olursak;

Büyük Göğüsler: Kocaman göğüslere sahipseniz dikkati farklı yöne çekmelisiniz. Beli incelten kemer, sırt dekoltesi, değişik saç takıları bu hususta sizlere destekçi olacaktır.

Küçük Göğüsler: Küçük göğüslere sahipseniz drapeli ve katmanlı modelleri tercih ederek göğsünüzü olduğu için büyük göstermelisiniz.

Uzun Boy: Tam balık, A kesim, vintage gelinlik modelleri uzun boylu şahıslara çok yakışmaktadır.

Kısa Boy: Yarım balık, kabarmış etek, mini gelinlikler seçmeniz sizi uzun gösterecektir.

Kollar / Bacaklar : Uzun ve ince kollarınız var ise dantel ayrıntılar kullanmalısınız. Kollarınız kalın ise kol ve omzun birleştiği noktası kapatarak kollarınızı kamufle etmelisiniz.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar