Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

Kakao Lekesi Nasıl Çıkartılır

Kakao lekeleri aynı çikolata lekeleri gibidir. Çıkartmak bir hayli zor olsa da kakao bulaşan herhangi bir eşyanızı su ile temizleme işlemi yapmalısınız.

Su her lekenin ağarmasını sağlar. Ancak inatçı kir olan kakao lekelerinde ilk olarak lekenin kuruması beklemelidir. Kuruyan kakao lekesini eşyaya zarar vermeden hafifçe kazıdıktan sonra bol su ile yıkamalısınız. Kakao lekeleri eşya üstünde dağıtılıp temizlenmemesi icap eder. Soğuk su dolu kap içerisine lekeli olan eşyanızı bastırıp ovalayarak temizleyebilirsiniz. Daha akabinde deterjanlı su ile temizleme işlemi yapabilirsiniz. Çikolata ve kakao lekeleri zor temizlenecek olan lekelerden olsa da en etkili metod lekenin kurutularak soğuk ile temizlenmesidir. Halı veya koltuklarınızda meydana gelen kakao lekelerinde ise kaygan bezi bastırarak temizlemelisiniz. Lekenin bulunmuş olduğu bölgede temizleme işlemi yapmaya itina göstermelisiniz. Aksi durumda kir dağılır ve geniş bir bölgenin lekelenmesine neden olabilir.

Leke çıkarıcılar kakao lekelerinde çok az tesir gösterebilir. Kakao lekesi olan eşyalarınızda temizleme yaparken pak bez kullanmanız tavsiye edilir. Kakao ile birleşen pis bir bez değişik lekelerin de oluşmasına neden olabilir.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar