Pazartesi, Kasım 27, 2023
spot_img

Güçlü Hafızaya Nasıl Sahip Olunulur

Günlük hayatımızda bir çok şeyi çabucak unuttuğumuz anlar oluyor ..Bizlerde sizler için daha güçlü bir hafızaya nasıl sahip olunulur araştırdık şimdide sizlerle paylaşıyoruz hep beraber bir göz atalım 🙂

Daha güçlü bir hafızaya sahip olmayı kim istemez ki

Hayat her geçen gün zorlaşıyor. Akıllı telefonların da hayatımıza girişiyle beyinlerimizi daha az kullanır hale geldik. Zamanla bu durum alzheimer hastalığına sebep olmakta. Bu yüzden erken önlem almakta fayda var. İşte alıncabilecek önlemlerin bazıları.

1. Müzik

1. Müzik
Klasik müziğin zihin üzerinde uyarıcı etkisi uzun zamandır bilinmekte. Çalışma ortamında çalan klasik müzik, zihinsel fonksiyonların artışına %15’lik bir katkı sağlıyor.

2. Yeşil Çay

2. Yeşil Çay
En etkili bitkisel ürün ise yeşil çay. Bilim adamları’nın sıklıkla kullanması’nın sebebi IQ seviyesindeki artışı tetiklemesi.

3. Bulmaca Çözme

3. Bulmaca Çözme
Zihni bulmacalarla yorma, zihni zinde tutmanın en etkili yollarından biri.

4. Ters Elle Yazı Yazma

4. Ters Elle Yazı Yazma
Sürekli yazı yazdığınız eli değil de ters elinizle yazı yazmaya çalışın. İlk başta çok zorlanacaksınız ve beyninizin uyuştuğunu hissediceksiniz.

5. Numara Ezberleme

5. Numara Ezberleme
Akıllı telefonları bırakın, numaraları kendi hafızanıza kaydedin. Numara ezberleme zihni canlı tutmanın etkili yolarından biri.

6. Düzenli Uyku

6. Düzenli Uyku
Düzenli ve en az 8 saatlik bir gece uykusu açık bir zihin için olmazsa olmaz.

7. Düzenli Spor

7. Düzenli Spor
“Sağlam kafa sağlam vücutta olur” ilkesi doğrultusunda düzenli spor yapan kişilerin, zihinsel aktivitelerde daha başarılı oldukları bilimsel olarak doğrulanmıştır.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar