Cumartesi, Kasım 25, 2023
spot_img

Medikal Ayak Bakımı ve Mantarlı Tırnak Tedavisi

Medikal ayak bakımı uygulaması kliniğimizde bu alan üzerine eğitim almış özel kişiler tarafından yapılmakta olan ve son derece gerekli bir bakım uygulamasıdır. Ayaklarda zamanla ağırlığa ve sürekli harekete bağlı olarak meydana gelen birçok problemin tedavisinde ve oluşumunun engellenmesine tercih edilen medikal ayak bakımı işlemlerinde, çatlak topukların tedavisi, deforme tırnakların bakımı ve tedavisi, mantarlı tırnakların tedavisi gibi birçok alanda hizmet verilebilmektedir. Her bir problemin seans süresi ve uygulama sistemleri farklıdır. Bu nedenle öncelikle hastaları donanımlı uzmanlarımız öncelikle muayene ederek, daha sonrasında tercih edilecek cihazları ve tedavi yöntemini planlamaktadır.

evde-ayak-bakimi-nasil-yapilir1

Mantarlı tırnak tedavisi ve bakımı da yine merkezimizde uzun yıllardan beri uygulanmakta olan bir işlem olmakla birlikte, genellikle tırnakların yanı sıra cilt üzerinde meydana gelen mantarlı soruların tedavisinde de oldukça özenli ve uzman kişiler tarafından tedavi yöntemleri uygulamaktadır. Mantarlı tırnak oluşumları ayakların ıslak kaldığı ve kapalı alanlarda özellikle havasızlık nedeni ile oluşturduğu bir ayak tırnak problemidir. Burada yapılan tedavilerde ilk olarak tırnakta meydana gelen kalınlaşmış tabaka yavaş ve nazik bir biçimde temizlenir. Daha sonrasında ise bölgeye uygulanacak özel kremler ve jeller ile tırnak tedavi edilmeye başlanarak, belirli bir zaman sonucunda tamamen mantardan arınabilir. Mantarlı tırnak tedavisi kolaylıkla ve hızlı bir şekilde yanıt vermediğinden, işlemler esnasında sabırlı olunmalıdır.

Çatlak topuk tedavisi ise genellikle sürekli ayakta durmak zorunda olan kişilerde ve en önemlisi de yanlış ayakkabı tercihlerinde meydana gelebilen, hem sağlık açısından hem de estetik görüntü açısından oldukça kötü bir görünüme neden olan ayak problemlerinden biridir. Çatlak topuk tedavisindeki amaç ayağa kaybetmiş olduğu nem ve yumuşaklığı geri kazandırmaktadır. Ancak bu nemi geri kazandırmaya başlamadan önce mutlaka kalınlaşmış deri tabakası nazik bir şekilde temizlenmelidir. Kurumuş deriden arınan topuklara daha sonrasında nem takviyesi yapılarak, pamuksu bir görünüm verilerek, bu işlemler de belirli periyotlarda devam etmelidir. Beautyderm’de çatlak topuk tedavisi hakkında bilgi için www.beautyderm.net’i ziyaret edebilirsiniz.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
671TakipçilerTakip Et
4,070AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles