Pazartesi, Kasım 27, 2023
spot_img

Ücretsiz Hasar Kaydı Sorgulama

Aracınız ile kaza yaptığınızda aracınızda oluşan hasar bilgisi ile tutarını sorgulayabilmeniz için Sigorta Bilgi ve Gözlem Merkezi ( SBGM) online hizmet vermeye başladı. SGBM resmi web sitesinde bulunan kaza belirleme tutanağı sorgulama ve itiraz etme uygulamasından araç hasar kaydı sorgulamanızı çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Hasar Sorgulama Nereden Yapılır?
SGBM’ nin bu sorgulama prosedürünüz için size sunmuş olduğu 3 adet sorgulama yolu mevcut. Bu sorgulama metotlarından ilki plaka ve sigortalının TC kimlik numarası girilmek suretiyle yapılan sorgulama metodudur. İkincisi ise plaka ve sigortalının vergi kimlik numarası girilerek yapılan sorgulama iken üçüncü ve son sorgulama yolu ise plaka ve sürücünün TC kimlik numarası girilerek yapılabilen sorgulama metodudur.
Bu üç sorgulama yolu ile de bedava araç hasar sorgulama prosedürünü yaparak, sorguladığınız aracın kaza sonucunda ortaya çıkan maddi hasarına dair bütün ayrıntılı bilgileri alabilirsiniz. Araçta fiziki olarak oluşan hasarlar ve hasarların ortaya çıkardığı maliyet gibi hasar bilgilerinin en ayrıntılı biçimine ve güncel haline bu sorgulama prosedürünüz ile erişebilirsiniz. Bu sorgulama prosedürünüzi günün her saatinde basitçe yapabilirsiniz.
Sorgulamayı yaptığınız bu sayfada isterseniz hasara dair oluşturulan kaza belirleme tutanağına itirazda edebilirsiniz. Dilerseniz bu sorgulama prosedürünüzü e devlet şifreniz ve TC kimlik numaranız ile e devlet sistemine girerek, Emniyet Genel Müdürlüğü’ nün çevrimiçi hizmeti olan araç sorgulama sayfasından plakayı girerek, Emniyet Genel Müdürlüğü’ nde bulunan genel bilgiler vasıtasıyla da erişebilirsiniz.

Popüler İlgili Yazılar

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar