Cumartesi, Kasım 25, 2023
spot_img

Web Tasarımı Yaptırırken Müşteriler Neye Dikkat Etmeli

İnternetin hayatımıza hızlı girişi ile bugün binlerce web sitesinin temeli atılmış oldu. Google gibi hayatımızın her anında ihtiyaç duyduğumuz web siteleri, web tasarımcıları tarafından tasarlanmakta ve ihtiyaca göre düzenlenip yayına alınmaktadır. Teknolojinin bizlere sunduğu web tasarımı ile bugün markalara ulaşmak saniyelerimizi alırken kendi ürünlerimizi de “hiçbir mekâna ihtiyaç duymadan” satmaya başlayabiliyoruz. Ticaretin, online ortamda yapılmaya başlanması ile web tasarımlara duyulan ihtiyaçlarda arttı. Ancak; modüller, eklentiler, görünümler, marka imajı gibi birçok kıstasta web tasarımında sunulan yenilikler ile de bugün karşı karşıya kalmaktayız. Bu nedenle, web tasarım yaparken yâda yaptırırken “dikkat etmemiz gereken” bazı hususlar var.

 

Web Tasarımı Yaptırırken Müşteriler Neye Dikkat Etmeli?

 1. Hizmetini tanıtmak, ürününü satmak gibi birçok amaç için web sitesi yaptırmaya karar veren kişiler, web tasarımı yaptırmadan önce belirli başlı soruları yanıtlamalıdır. Zira, ne istediğini bilmeyen yâda net olarak karar vermeyen bir kişi, karşısına çıkacak olan web sitesini beğenmeyebilir. Bu nedenle, web tasarımı yaptırmak istiyorsanız ilk olarak ne amaçla web sitesi tasarlattıracağınızı belirlemelisiniz.
 2. İkinci olarak web sitenizde olmasını istediğiniz özellikleri düşünmeli ve mutlaka web tasarımcısına bildirmelisiniz. Örneğin, e-ticaret web sitesi yaptırıyorsanız iletişim kısmına Whatsapp eklentisi koydurmak istiyorsanız bunu mutlaka web tasarımcısına baştan söyleyin.
 3. Web tasarımı yaptırırken önemli olan bir diğer konu kurumsal kimliğinize uygun bir web sitesi yaptırmak olacaktır. Web tasarım Ankara ekibi olarak bizler daima müşterilerimizin kurumsal kimliğinin ön plana çıktığı web tasarımlarını yapmaktan yanayız.
 4. Web tasarım Eskişehir ekibi olarak da yine web tasarımı yaptırırken ekibin de görüşünü almanızı önermekteyiz. Zira, sizler gibi yüzlerce firma/kişilerle çalışmış ve aldıkları geri dönüşümleri raporlamış kişileriz. Bu nedenle, web tasarımı yaptırırken mutlaka tasarımcı ekibin önerilerine kulak verin.
 5. Web tasarım yaptırırken bütçe konusunu göz önünde bulunduruyorsanız “istediğiniz ile bütçenizin ne denli uyumlu” olduğuna mutlaka göz atın. Zira, 0 bir web sitesi istiyorsanız bunun bedelinin yüksek olduğunun bilincinde olun. Aksi, halde üzücü sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.
 6. Siteye giriş bilgileri, logo örnekleri, site yedekleri vb. gibi gerekli olan bilgileri almayı unutmayın.

Web Tasarımı Yaparken Sıradışı Digital Olarak Bizler Nelere Dikkat Ediyoruz?

Web sitesi yaptırmak isteyen müşterilerimize nasıl bir hizmet verdiğimizi detaylı olarak anlatmakta fayda görüyoruz.

 • E-ticaret, ilan vb. projeleri olan müşterilerimizin web tasarım süreçlerini yönetmekten son derece mutluluk duyuyor ve yaratıcı ekibimizle birlikte kaliteli işler çıkarmaya çalışıyoruz. Bizlere web sitesi tasarımı isteği olan bir müşteri geldiğinde ilk olarak müşteriyle detaylı bir görüşme sağlıyoruz. Firmanın nasıl bir web tasarımı talebi olduğunu dinliyor ve doğru anlayıp anlamadığımızı test etmek amacıyla farklı sorular soruyor ve aldığımız bilgileri not alıyoruz. Böylece, talebin bizim anladığımız ile bir olup olmadığını netleştirme şansı yakalıyoruz.
 • Firmayı yakından tanımak adına sektörünü, ürettiklerini, ürün yâda hizmetlerini inceliyor ve tüketicilerini gözlemliyoruz. Rakiplerinin web tasarımlarını inceliyor ve genel olarak bilgi topluyoruz.
 • Müşterimizin rakiplerinden ne derece farklılaşmak istediğini daha da netleştirecek örnek tasarımlar sunuyor ve aldığımız feedback sonrasında çalışmalara devam ediyoruz.
 • Kurum kimliğinin dışına çıkmadan, müşterinin istediği özelliklerde ve görünümde web tasarımını hazırlıyor ve firmanın onayına sunuyoruz. Onay alan tasarımların PSD formatlarına daha sonra da CSS, HTML kodlarına dökülmesini sağlar, CMS yazılımına entegre ederiz. WordPress tabanlı bir site tasarımı söz konusu ise WordPress tasarımını sunar ve eklentilerin çalışıp çalışmadığını kontrol ettikten sonra firmanın onayına sunarız.
 • Onayı alınmış olan web tasarımının müşteriye sunulmasını sağlar ve(varsa) gerekli düzenlemeleri yaparak müşteriye sorunsuz bir şekilde teslim ederiz.

 

Kaliteli Bir Web Tasarım Nasıl Anlaşılır?

Web sitesi yaptırmak için dikkat etmeniz gerekenleri göz önünde bulundurarak ne istediğinizi belirtir iseniz, sonuçtan memnun kalırsınız. Bu nedenle, kaliteli bir web tasarımın nasıl olması gerektiğini sizlerle paylaşıyor ve web sitenizin nasıl özellikleri barındırması gerektiğine değiniyoruz.

Hız

Rakiplerinizden daha hızlı açılan bir sayfa, size ziyaretçi + müşteri kazandıracaktır. Google’ın Hız Güncellemesinde oldukça önem verdiği sitenin hızlı açılma kuralını, mutlaka ilk kriteriniz olarak belirleyin ve ajansınıza iletin.

Kullanıcı Dostu

Bir web sitenin kullanıcı dostu olarak tasarlanması, bildiğiniz üzere hem sitenin hit alması hem de markanın imajının “olumlu yönde” devam ettirilmesi hususunda çok önemlidir. Bu nedenle, kolay gezinebilir ve anlaşılabilir bir web tasarımı yaptırmaya özen gösterin.

Uyum

Web sitenizin sinerjisi, ziyaretçinin hemen dikkatini çeker. Bu nedenle, karmaşık renklerle oluşturulan ve menüleri alışılmışın dışında olan web site tasarımlarından kati suretle uzak durun. Web sitenizde her şey önerilen yerde olmalı ve mümkün mertebe sade renklere yer verilmelidir.

Site İçeriği

SEO hizmeti almayı planlıyor iseniz kuşkusuz site içeriğinizi hazırlarken SEO’yu göz önünde bulundurarak site içeriklerinizi profesyonel kişilere emanet edin. Eğer tanıdığınız SEO içerik yazarı yok ise web tasarımcınızla yâda ajansınızla görüşebilir ve sizin için tanıdıklarıyla görüşmesini isteyebilirsiniz. Zira, SEO hizmeti almasanız dahi rakiplerinizden çok daha iyi bir içeriğe sahip olmak size + puan sağlayacaktır. Bu nedenle, içeriğe mutlaka önem verin!

Güncel Kalın

Web tasarımları, daima değişmeye ve güncellenmeye açık olmalıdır ki marka imajınızın yenilenmesi gerektiğinde web sitenizde değişebilsin. Bu nedenle; responsive tasarımlı, html5 ile kodlanmış bir web sitesi yaptırmaya özen göstermelisiniz.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar