Pazartesi, Kasım 27, 2023
spot_img

Zamanın Gerisinde Kalmış İlkel Kabileler

Bu kabileler için zamanın bir önemi yok. onlar kendi hayatlarını bildiği gibi yaşıyorlar. Medeniyetten uzak belkide bizden daha mutlu bir hayatları var. Onlar bize ne kadar tuhaf geliyorsa bizler de onlara o farklı geliyoruz.

1. Bodiler

1. Bodiler
Etiyopya’nın en acayip kabilesi Bobiler.Şişmanlığın çok değer verildiği bu kabilede,yapılan yarışmalarda gençler en şişman olmak için kıyasıya yarışıyor.En şişman olabilmek için 1 yıl boyunca inek kanı ve sütle besleniyorlar.

2. Surmalar

2. Surmalar
Sudan’ın güneyinde Etyopya’nın güneybatısında yaşayan en ilkel kabilelerden biri olan Surmalar da kadınlar genç yaşta güzelleşebilmek için alt dişlerini çıkartarak ağızlarına plakalar yerleştiriyorlar.Uzun bir süre bu şekilde yaşayan kadınların ağızları genişliyor dudakları da büyüyor.Erkekler ise bir kızla evlenebilmek için sopalarla ölümüne dövüşüyor.

3. Long Neck Karen

3. Long Neck Karen
İşte karşınızda Tayland’da yaşayan dünyanın en uzun boylu kadınları.Bunu neden taktılarına ait en geçerli teori ise inandıkları ejderha tanrısına benzemek için.2000 senelik bir kabile olan Karen’ler ”zürafa kızlar” olarak da anılıyor.

4. Vanautular

4. Vanautular
Benlikleri M.Ö 500’e dayanan Vanautu Kabilesi,Pasifik Okyanusu kıyısında Papua Yeni Gine’de yaşamaktadırlar.Dış dünyadan tamamen bağlantısız bir şekilde hayatlarını sürdüren kabile balıkları avlamak konusunda ustalardır.

5. Pirahalar

5. Pirahalar
Birbiriyle hiç konuşmayan bir topluluk olabilir mi ?Tabiki olabilir.Piraha dilinde sadece bir kaç ses dışında hiç şey yok.Vücut dili ön plana çıkan kabile de ne kendilerinin bir adı var nede herhangi bir cismin.Pirahalar Brezilya’nın Amazon Ormanların da yaşıyorlar.

6. Korowailer

6. Korowailer
İşte karşınızda dünyanın son yamyam kabilesi.Endonezya’da Papua Ormanının derinliklerinde yaşıyorlar.Kendilerinden başka insan görmeyen Korowai insanları ustaca avladıkları hayvanlarla besleniyorlar.

7. Maasiler

7. Maasiler
Hint Okyanusu kıyısındaki Tanzanya’da ilkel bir hayat süren bu kabile 1 milyonluk nüfusuyla dünyanın en kalabalık kabilelerinden biridir.Cesedin toprağa zarar vermesi düşüncesiye kabile şefleri hariç ölülerini bir leş olarak doğaya bırakıyorlar.

8. Himbalar

8. Himbalar
Himbalar Afrika kıtasındaki Namibya’da dünyadan tamamen kopuk bir halde yaşar.”Kırmızı Kadınlar Kabilesi” olarak da bilinen Himbalar’ın bu ünvanı almalarının sebebi toprağın bereketine inandıkları için vücutlarına sürdükleri aşıboyasıdır.Din olarak tek tanrılıdırlar.Tanrıları Mukuru’dur.

9. Duhalar

9. Duhalar
Moğolistan’ın kuzeyinde yaşayan Türk soylu bir kabiledir.Çoğu Orta Asya insanın en büyük yoldaşının at olduğu düşünüldüğünde Duhalar farklı olarak Ren Geyiklerini evcilleştirmişlerdir ve aralarında çok sıkı bir bağ bulunur.

10. Huliler

10. Huliler
Papua Yeni Gine’de yaşayan bu kabilenin en büyük özelliği yüzlerini boyamaları ve saçlarına akbaba,kartal gibi yırtıcı kuşların tüylerinden yaptıkları eşyaşlardır.Yaklaşık bin yıllık bir geçmişleri vardır.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar