Pazartesi, Kasım 27, 2023
spot_img

Evde Yapabileceğiniz İşinize Yarayabilecek 10 Pratik Bilgi

Günlük yaşamda karşılaştığımız sürekli sorunlar illa herkesin başına geliyordur.Bu sorunlara çözümleri özellikle ev hanımllarının memnun kalacağı pratik bilgileri sizler için toparladık.

 

Gelin hayatımızda işimize yarayacak pratik bilgilere hep birlikte göz atalım.

1. Karbonat Sütü Erken Hazmettirir

1.

Süt bildiğiniz gibi çabucak bozulan bir maddedir. Biz Sütün içine birazcık karbonat atarsak hem bozulmaz hemde hızlı bir şekilde hazmedilir.

2. Tavuğu Daha Lezzetli Yapabilmek

2.

Tavuğun (piliç) daha lezettli ve kıtır kıtır olması için , pişirirken yağa un serpmemiz lazım. 🙂

3. Halılardaki Kokular Nasıl Gider ?

3.

Bazı halılarımızdan illaki koku geliyor. Bu kokuları yok etmek için temizlik yapmadan önce halılarımızın üzerine bir miktar karbonat serpip sonra süpürmeye başlarsak halılarımızdaki kokuları götürmüş oluruz.

4.  Böcek ısırıkları nasıl iyileştirilir

4.

Yaz aylarında güneş yanıklarını ve böceklerin ısırdıkları bölgeleri iyileştirmek için kullanılmış çay poşetini kullanabiliriz.

5. Pürüzsüz ve parlayan saçlar için

5.

Öncelikle şekil vereceğimiz fırçaya saç spreyini sıkıyoruz ve hemen ardından saçlarımıza son şekli resimdeki gibi vererek pürüzsüz ve parlayan saçlarımıza kavuşuyoruz.

6. Dolapları pratik ve Kullanışlı yapmak

6.

Yastık kılıflarının içlerine nevresim takımlarını yerleştirirek dolaba koyarsak eğer nevresim takımları ve yastık kılıflarını daha pratik kullanmanın yanında dolabımızıda daha kullanışlı hale getirmiş olacağız.

7. Dondurmanın Damlamasını Engelleme

7.

Sıcak yaz aylarında hemen herkes kısmen serinlemek için dondurma yeme isteği duyuyor.Sıcaktan dolayı hemencik eriyen dondurmanın damlamasını önlemek için  dondurmanın çubuğuna cupcake kağıdı geçirebiliriz.

8. Buzdolabındaki Kötü Kokuları Giderme

8.

Dolaplarda yiyeceklerin dökülmesi , bazılarının bozulması sonucu kötü kokular oluşabilir.Sizler için bu kokunun nasıl gideceğini araştırıp , deneyip sizlerle paylaşıyoruz sizlerle.Aslında çok basit bir yöntem:

1 kase sütü buzdolabına koyuyoruz ve birkaç gün bekletiyoruz. bir kaç gün sonra bu sütü kullanmadan atıyoruz.. Bu kadar basit bir yöntemle buzdolabımızdaki kokulardan kurtuluyoruz 🙂

9. Küf Lekelerini Geçirme

9.

Küf lekeleri için gliserinli bir bezle lekelerin bulunduğu bölgeleri silin.

10.isli ve yağlı mutfak eşyalarını nasıl temizleyebilirim ?

10.

 

Öncelikle bize lazım olan kurutulmuş limon kabuklarıdır. Limon kabuklarını güneşde kuruttuktan sonra özellikle isli ve yağlı eşyalarımızı ovarken çok güzel sonuçlar alabiliriz.Buda sizi şaşırtabilir… 🙂

 

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar