Salı, Kasım 28, 2023
spot_img

Alman Amerikan Birliği

Alman-Amerikan Birliği, GERMAN AMERICAN BUND ya da YENİ ALMANYA’NIN DOSTLARI (1933-35) olarak bilinen Nazi yanlısı yarı askeri Amerikan örgütü.

En büyük etkinliğini ABD’nin II. Dünya Savaşı’na girmesinden hemen önce gösterdi. New Jersey’de Andover’deki Camp Nordland, Pennsylvania’da Sellersville’deki Deutschhorst County Club gibi, masraflarını Bund’un karşıladığı kamplarda yetişkinler ve gençler için askeri eğitim ve bu eğitime ilişkin etkinlikler düzenlendi. Royal Oak’lu (Michigan) Rev. Charles Edward -Coughlin’in bu örgütü eleştırmesine karşın, ABD’deki Yahudi düşmanı ve Hitler yanlısı çevreler Bund’u genellikle desteklediler.
Alman Amerikan Birliği
Bund, Alman Nazi SA’larının üniformasının taklidi üniformalar giyen saldırı birlikleri oluşturdu. New York’taki Madison Square Garden gibi yerlerde kitlesel gösteri toplantıları düzenledi. 1939’da Bund’un ulusal başkanı Fritz Julius Kuhn hakkında gasp ve sahtecilikten (Bund’un parasını zimmetine geçirmekten) kovuşturrna açıldı. Orgütün ulusal sekreteri James Wheeler-Hill de yalancı tanıklıktan mahkum oldu. ABD’nin II. Dünya Savaşı’na girmesinden sonra Bund dağıldı.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar