Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

Kaşları Daha Hızlı Uzatmanın Yolları

Kaşlarınızı alırken bir ihtimal ölçüyü kaçırdınız yada yeni moda kalın kaşlardan hoşlanmaya başladınız. Ayna da kaşlarınızı uzatmayı düşünürken kaşlarınızın saçlarınızdan bile daha yavaş uzadığını farkettiniz. İşte tam burda pembeayna imdadınıza koşuyor. Size kaşlarınızın sıhhatli ve daha süratli uzaması için bir kaç tavsiye.
Protein biliyorsunuz saçlarımızın uzaması içinde çok mühim. A B3. C ve E vitaminlerini almaya itina gösterin.
Duş alırken yada yüzünüzü yıkarken fazlasıyla bastırmadan iç yandan dışa doğru parmaklarınızla kaşlarınıza 10-15 defa masaj yapın.
Saf zeytinyağını parmağınıza damlatarak kaşlarınızın uzamasını talep ettiğiniz bölgeye masaj yaparak yedirin. Şayet mevcut ise hintyağı daha etkili olacaktır. 5-10 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayınız.
Parmağınızla yada bir pamuğa biraz vazelin sürerek kaşlarınızın uzamasını talep ettiğiniz bölgeye yavaşça sürün. Ardından ılık suyla durulayın. (Eğer yukardaki tavsiye ediyi uyguladıysanız gerek kalmamıştır.)
Kullanmadığınız pak yumuşak bir diş fırçasını alın kaşlarınızın uzamasını talep ettiğiniz noktaları yavaşça (tahriş etmeden) 1 hafta boyunca 1-2 dakika fırçalayın.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar