Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

Kredi Çekmeden Nasıl Acil Para Bulabilirim

Çağımızda acele nakit lazım diyen bir çok şahsın ilk seçimi tüketici kredisi kullanmaktır. Fakat kredi notunun yüksek olmaması, şahsın aylık hasılatının kifayetsiz kalması veya kredi çekmek talep ediyorum diyenlerin kara listede olmaları şeklinde tüketici kredisi kullanma girişimleri başarısız olabilmektedir. Kredi kullanmadan para bulabilmek talep ediyorum diyen şahısların ilk kullanabilecekleri metod kredi kartından vadeli nakit ön ödeme kullanmaktır.

Kredi kartı bulunan ve kredi kartı limiti cazip olan şahıslar için oldukça cazip olan bu yöntemde banka kullanılan ücreti 9 aya kadar taksite yaymakta ve böylece kullanılan meblağ daha basit bir halde ödenebilmektedir. Bu metod borcun vadelendirilmesi açısından şahıslara borçlarını zorluk çekmeden ödeme olanağı sunar. Fakat bu yüzden kredi kartı limitinin cazip olması icap eder.

Bir öteki kullanılabilecek metod ise kredili mevduat (yatırım) hesabı bulunuyor ise bu hesaptan para çekmektir. Fakat bu yöntemde ödeme en geç 45 gün bünyesinde kesinlikle yapılmalıdır ki bu da geçici bir çözüm sunması açısından öneri edilmemektedir. Bir öteki metod ise senetle para verenler arasından seçimde bulunulmasıdır. Senetle borç para verenler ne yazık ki resmi kurumlar olmadıkları için bu kurumlar veya şahıslardan borç para alınması ile tefeciden borç almak içinde hiç bir fark bulunmamaktadır.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar