Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

60 Ay Vadeli Kredi Veren Bankalar 2016

Bankalardan kredi alırken dikkat edilen en mühim konu, kredi nema miktarları ile beraber alınacak olan kredinin taksiti de ciddi bir konudur. Kredi taksiti ne kadar fazla olursa ödenecek kredi vadeleri de o denli küçülür. Bankalara uygulanan ihtiyaç kredileri, ev kredileri ve araç kredileri taksitleri BDDK vasıtasıyla bir kısıtlamaya ve düzenlemeye tabi tutulduklarından bankalarda bu kurallara bir diğer deyişle taksitlere riayet etmek mecburiyetindeler.

 

120 Ay Konut Kredisi Veren Bankalar 2016

Ev kredisi taksitleri 120 aya dek bir diğer deyişle 10 sene vadeli şekilde alınması olasıdır, ev kredisi kullanmayı arzulayan tüketici en çok 120 ay taksitli olmak koşuluyla ev kredisi kullanır ve düzenli olarak ödeyebilir. Ödenecek olan vadeleri bankaların elde etmiş olduğu esnek ödeme, balon ödeme vb. alternatifler ile kullanabilir ya da sabit vade ile de ödenebilir. Esnek ödemeden kastımız örnek vermek gerekirse, ilk iki sene küçük olan vadeler süren taksitlerde çoğalması şeklinde, yine balon ödeme diye adlandırdığımız senede bir defa toplam ödeme gibi alternatiflerdir.

 

Araç Kredisi Hesaplama

Araç kredisi taksitleri ise 48 ay taksite dek bankalar gerek sıfır taşıt kredisi, gerekse 2. el araç kredisi kullandırabilmektedir. Taşıt kredisi çekmeyi arzu edenler en çok 48 ay taksit ile krediyi sabit ödemeli vadeler, yine dilerler ise esnek ödemeli balon ödemeli üstelik 3-5 ay ötelemeli kredi olarak kullanmaları olası olmaktadır.

Bireysel tüketici kredisi ise en çok 36 ay taksit ile sunulmaktadır, 2013 senesi sonlarına dek 60 ay taksitli kredi kullandıran bankalar bundan sonra BDDK (bankacılık düzenleme ve denetleme kurumu)vasıtasıyla getirilen kısıtlama ile 36 taksitten çok kredi vermeleri kanuni olarak olası değildir.

 

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2016

İhtiyaç krediniz en çok 36 ay taksit ile kullanmanız olası olup neredeyse bütün bankalar 3 ay ötelemeli, esnek ödemeli ihtiyaç kredisi vermektedirler. Burada üzerinde durulması icap eden 3 ay ertelemeli çekilen kredinin maliyeti çoğalacağından ödeyeceğiniz miktarda yükselecektir.

 

60 Ay Kredi Veren Banka Var mı?

Gene kullanıcıların merak ettikleri en mühim konu bankalar ne vakit 60 ay taksitli kredi kullandırır, bu mevzuda karar verecek yegâne müessese bankalar değildir yalnızca BDDK karar verebilir. 2016 Senesi ortalarında ihtiyaç kredi taksitlerini 48 aya çıkarılma olasılığı da yer almaktadır. Bunun haricinde 60 ay taksitli kredi kullandıran banka ne yazık ki şu anda mevcut değildir. Bunu iddia edenler sizi yanılgıya düşürebilirler.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar