Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

Kredi Alamayanlara Kredi

Çağımız koşulların da ne yazık ki pek çok şahıs maalesef artık bankalardan kredi kullanamamaktadırlar. Gerçekleştirilen bütün kredi müracaatları kabul edilmemekte ve buna ilişkin olarak nakit gereksinimleri karşılanmamaktadır. Fakat bu vaziyet kredi ya da nakit arayışını devam ettirmekte ve giderek çözümsüzlüğe doğru gitmektedir.

 

Kredi Onaylanmama Nedenleri

Evvela kredi niçin çıkmaz vakasına gelirsek, kredi notu az oluşu, var olan kredi borcunun fazla olması, ödemesi gecikmiş ve idari takibe girmiş kredilerin olması kredi isteklerinin ret edilmesinde en önemli faktördür. Şayet bir krediye müracaat ettiyseniz ve netice olarak kabul edilmediyse nedenleri irdelemek lazım ve ona göre sizlere kredi çıkıp çıkmayacağı mevzusunda fikir sahi olabilirsiniz

Bankalarda takibe girmiş ödemesi gecikmiş, kredi ve ya da kredi borcunuz mevcut değilse ise ancak kredi notunuz düşük olması sebebiyle krediniz ret ediliyorsa kredi kullanmanız olasıdır. Kredi notu 1200-1500 Aralığında olan kişiler az riskli durumda olup, kredi alımı bankaların inisiyatifindedir. Bu tarz durumlarda özel bankalardan sizlere kredi çıkma olasılığı daha fazladır.

 

Bankalardan Kredi Alamıyorum Ne Yapmalıyım?

Kredi çıkarma işlerine vesile olanlar kimi zaman bu mevzuda size destekçi olabilirler. Bilhassa ev kredisi müracaatlarında, peşinatınız mevcut ise kredi çıkması kuvvetli bir olasılıktır. Alınan konut bankaya kredi karşılığı güvence şeklinde gösterildiği için bankalar kredi kullandırmaktadırlar.

Fakat bireysel tüketici kredilerinde kredi kullanmak maksadıyla bankalar kredisi onaylanmayanlara kefil güvence gibi karşılıklar talep ederler ve bu halde kredi verirler. Güvence verilen arsa, konut araç vb. değerlerin yüzde 60 kadar kredi kullanmanız olasıdır. Doğal olarak banak krediyi kullandırırken sizin gelirinizi de hesaba katar.

Kredisi onaylanmayana kredi çıkması aslında geçmiş dönemlerinde kredi borçlarından ötürü kara listeye düşmüş, kırmızı kalemle çizik yemiş ve kredi notu dibe vurmuş kredi mağdurlarının kredi ödemelerini kapatmış ve hiç bir borcu kalmamış olan kişiler için geçerlidir. Hukuki takipte, idari takipte ve haciz kredi borcu olmaması lazım, üstelik aksamış kredi ya da kredi kartı tutarınız mevcut ise kimse sizlere kredi çıkarmaz.

İşin aslı daha önceleri kalan bütün kredilerinizin borçlarınızın ödenmiş bulunması ve kapanmış olması lazım. Bu durumda sizlere kredi çıkar ya da kredi çıkarma mevzusunda yardım edeceğini ifade edenler sizlere destekçi olabilir. Zaten bu tarz hizmetleri sunan kişi ya da kurumlar da sizlere aynı soruları yönelteceklerdir.

Aklınızdan çıkarmayın icra da, takipte, avukatta kredi dosyanız mevcut ise kredi kullanmak fazla zordur fakat bir ihtimal ipotekli kredi çekmek suretiyle bedel gösterir ve var olan borçlarınızın tasviyesini talep edebilirsiniz.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar