Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

Hamilelik Nasıl Hesaplanır

Hamilelik Hesaplama
Hamileliğin gözle görülebilen ilk alameti tane döngüsünün kesintiye uğraması ve şahsın tane gözlemlememesidir. Bu zaman ile yüz yüze kalan şahıs türlü testler uygulayarak gebe olup olmadığını kesinleştirmek talep etmektedir. Şayet şahsın gebeliği kesinleşmiş ise gebelik hesaplama zamanı de kesinleştirilmek talep edilir.
Gebelik tarihini kesinleştirmenin en büyük yararı bebeğin kaç günlük yada haftalık olduğunu net bir halde öğrenerek gelişme sürecini zamanında tamamlayıp tamamlamadığını bilgi almaktir. Bir De bebeğin doğacağı günün belirlen mesinde de bir hayli büyük yararı bulunmaktadır.
Hamilelik sürecinin sıhhatli bir halde yol katedebilmesi için şahsın gebeliğinin kesinleştiği sürede son adetinin ilk gününün bilinmesi mühimdir. Şayet bu tarih belirlen irse şahsın ne zamandan itibaren hamile kaldığı da net olarak belirlenebilmektedir.
Hamilelik hesaplama yapılırken adetin bittiği günün hesaplanması icap ettiği düşünülürken esasında bu hal yanlıştır. Gebeliğin kaç günden bu yana devam ettiğini bilgi almak için bayanın son tane olduğu sürecin ilk günü mühimdir. Tane sürecinden sonra bünyenin yumurtlama süreci yaşamış olduğu için gebe kaldığı gün yaşanılan adetin son günü değil ilk günü olarak belirtilir ve böylelikle geriye kalan gebelik süreci bu malumat ışığında devam ettirilir. Bebeğin kaç haftalık olduğu belirlendikten sonra hafta hafta gelişme süreci takip edilerek doğumun hangi zamanda gerçekleşeceği net bir halde belirlenebilir. Bu Şekilde şahıslar doğum yapacakları tarihleri bilerek kendilerini ona nazaran yapmaya başlayacaklardır demek doğru olur.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar