Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

Hızlı Kilo Verdiren Besin Kaynakları

Sağlıklı bir görünüm sağlamak için tatbik edilen rejim programları tertipli ve vasıflı bir beslenmeyi icap etmektedir. Spor ve egzersizlerin beraberinde meydana getirilen yemek ve içecek sıralaması kilo vermeyi sıhhatli ve basit bir duruma getirmektedir.
Yapısı saygınlığı ile metabolizmayı naturel olarak hızlandıran yiyeceklerin başlangıcında protein deposu olan yumurta gelmektedir. Bilhassa haşlanmış yumurta, sindirilmesi için bünyenin daha çok enerji masrafını sağlamakta ve kilo vermeyi hızlandırmaktadır.
‘’ Ghrelin ’’ hormonunun azalması kilo vermek için bir hayli mühimdir. Vücuttaki iştah dengesini sunan bu hormon baklagiller yardımıyla azalır. Bu sayede, şahsın açlık hissi giderilerek çok yeme alışkanlığından kurtulması sağlanmış olur.
Başarılı bir rejim programının en mühim niteliği sık ancak az öğünler tüketilmesini sağlamaktır. Kahvaltıda tüketilen yulaf ezmesi, mısır gevreği gibi tahıl miktarı yüksek besinler bir hayli sıhhatli ve besleyici olarak kullanılan ve kilo vermeyi hızlandıran gıdalardır.
Diyet safhasında iken bilhassa yüksek kolesterollü yemeklerden kaçınmalıdır. Sızma zeytinyağı yemeklerde kullanıldığında, vücuttaki insülin artışı engellenerek birden kilo artışının önüne geçilir. Bunun beraberinde tarçın, sirke, balık ve haşlanmış besinler de iştahın dengeli tutulmasına destekçi olur.
Bilinçli olarak kilo vermek talep eden bireylerin en mühim gıda maddesi sudur. Açlık hissinin başladığı dönemlerde bolca su içilmesi uzmanlar tarafınca tavsiye edilmektedir. Bol oranda su içmek mide ve bağırsak yollarındaki enfeksiyonların da önüne geçmesini sağlamaktadır.
Lif deposu yüksek besinler, zayıflamada bir hayli yardımcıdır. Kepekli ekmekler, esmer pirinç gibi besinler kan basıncını ve şekerini denetim altında tutarak enzimlerin sindirimlerini kolaylaştırır.
Meyve ve sebze bakımından ise elma, ayva, armut ve greyfurt gibi C vitamini istikametinden varlıklı meyveler yeğlilmelidir. Bilhassa yeşil sebzelerin sindirimi kolaylaştırıcı işlevi yer almaktadır. Bu besinlerin her gün tüketilmesi çok mühimdir.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar