Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

Küçük Göğüsleri Büyütme Yöntemleri

Genellikle kambur sırtlı bayanların küçük göğüsleri olur; bu hal da kişide kötümserlik ve bezginlik yaratır. Kemikleri sayılacak kadar zayıflık bayanda kompleksler doğurur ve çoğu zaman kişiyi çekingen içine kapanık yapar.

Çok küçük olan göğüsleri geliştirmenin en iyi yöntemi her şeyden önce spor yapmaktır. Spor çeşitlerinden yüzme ve türlü top oyunları bu hususta gerçekten en etkili olur, başarılı sonuçlar sağlarlar. Şayet göğüslerinizi biraz daha geliştirmek talep ediyorsanız basketbol oynayın yada haftada iki defa sırt üzeri yüzün. Altı ay sonra göğüsleriniz hemen hemen talep ettiğiniz gelişmeye ulaşmamış bile olsa moraliniz güçlenmiş olduğu için her şey sizlere daha güzel gelmeye adım atacaktır. Bayanların bir çok bir spor dalıyla uğraşmak talep etmediklerinden doktorlar göğüslerini geliştirmek talep eden bayanlara hormon tedavisi icra etmek zorunluğunda bırakılırlar.

Bununla birlikte bu hususta bir ayırım yapmak icap eder. Çoğu Zaman on altı yaşına doğru bir diğer deyişle geç âdet gözlemlemeye başlayan ve âdetleri gayri muntazam olan bayanlarda hormon eksikliği vardır; bu bayanlarda dişilik çok gelişmemiştir.

Hormon dozu ayarlanıp göğüslerin radyografisi çekilerek her çeşitli önlem alındıktan sonra bu gibi bayanlara tabip kontrolu altında hormon tedavisi uygulanabilir. Bu tedavi bünyenin salgıladığından daha yüksek dozda folikülin ve progesteron hormonları verilmesine dayanır. Bu tedavi esnasında kusma göğüslerde ağrı yapıcı bezlerin meydana gelmesi gayri muntazam âdet gözlemleme gibi birtakım yan etkisinde bırakır görülebilir. Bu halte tedaviyi anında kesmek icap eder.

Vücut hormonları çoğu zaman basit kabul eder ve üç dört ay sonra göze çarpar bir değişim görülmekte. Göğüsler gelişir ve daha iyi bir biçim alırlar. Fakat bu hormon tedavisinin temin ettiği sonuçlar daima devamlı olmaz. Sürekliliği temin etmek için devamlı tedavi icap eder. Halbuki bir bayanın devamlı olarak hormon almasının türlü sakıncaları bulunmaktadır.

Doğrudan doğruya cilde sürülen krem yada ampul biçimineki hormonlu ilâçlar ağızdan alınan hormonlu ilâçlar gibi tesir yapar ve aynı yan tesirleri meydana getirirler. Bu sebeple hekime danışmadan hiç bir vakit hormonlu bir pomad satın almamak icap eder. Bir bayan uygun olarak hormon salgılamasına karşın yine de küçük göğüslüyse meme bezleri iyi çalışmıyor anlama gelir. Burada tertipli âdet gören fakat buna karşın göğüsleri canlı ve biçimli olmakla beraber küçük olan bayanlar laf hususudur. İşte bu şekilde hallerde hormon tedavisine girişmek büyük bir hata olur. Tedavi göğüslerde hiç bir gelişme sağlamayacağı gibi hatta göğüsler durmadan ağrıyacaktır. Bu çeşit bayanların optimist olma metodunu seçip küçük göğüslerin şeklini kaybetmiyece-ğini düşünerek kırk elli altmış yaşına geldiklerinde sadece kendilerinin yirmi yaşlarındayken sahip denemişlerdir. Örnek Vermek Gerekirse tüberkülozu iyi eden bir ilâç beylerde bir bayanda bulunacak kadar modern bir göğüs oluşturmaktadır. Fakat bu çeşit bir tedavinin bazı zamanlar beklenmedik yan tesirleri olabilir ve bayanın fazlasıyla kilo almasına sebep olur. Hatta tesiri de kısa sürelidir öte taraftan kortizon dişiliği çok güçlü olmayan bayanlarda pozitif bir tesir yapmaktadır; dolayısıyla de birtakım doktorlar kortizon tedavisini benimserler.

Eğer yukarıda belirttiğimiz bu tedavi yollarından birisini icra etmek talep ediyorsanız sizi birtakım risklerin de beklediğini öğrenmeniz doğru olur. Bu çeşit tedaviler etkilerini acele yaparlar fakat devamlı bir uygulamanın birtakım sakıncaları ve yan tesirleri de bulunmaktadır. Aylık âdet gözlemleme düzeninin arızalanması bu yan etkilerden en fazla rastlanılanıdır.

oldukları göğüslere sahip olacaklarını düşünerek kendilerini avutmaları doğru olur. Birtakım doktorlar temel olarak farklı amaçla kullanılmakla beraber tali tesiri göğüsleri geliştirmek olan birtakım ilâçları kullanabilirler.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar