Salı, Kasım 28, 2023
spot_img

Similac Ürünleri

İlk 6 ay boyunca bebeklerin anne sütü dışında bir besine ihtiyaçları olmaz. Ancak 6 aydan sonra bebeklerin doğru bir şekilde gelişebilmeleri için mama kullanımına başlanabilir. Bu anlamda en önemli çözümlerden birini similac sunmaktadır. Markanın sunmuş olduğu Similac 2 ürünü en başarılı devam mamalarından biridir.
AbbottLaboratuarları tarafından 7 yıllık araştırma ve geliştirme çalışması sonucunda 6 ay üzeri bebekler için devam formülü olarak geliştirilen Similac 2, anne sütüne yakın performans sağlamaktadır. Bu sayede gelişimin en hızlı olduğu bebeklik döneminde, anne sütü eksikliğinde bebeğin yeterli beslenmesini sağlar.
Dünyada en çok tercih edilen bebek mamalarından biri olan Similac 2, bebeklerin zihinsel gelişimini destekler, güçlü kemik gelişimini ve sindirim kolaylığı sağlar ve bağışıklık sistemini güçlendirir.
Beyin gelişiminin en hızlı olduğu 0 – 12 ay döneminde, geliştirilmiş omega 3 ve omega 6 oranına sahip Similac 2, bebeklerin zihinsel gelişimini desteklemektedir. Aynı zamanda palm yağı içermeyen Similac 2, yüksek kalsiyum emilimi sağlayarak, bebeklerin güçlü kemiklere sahip olmasını sağlıyor.
Bebekler için mama tüketmek bazen sıkıntılı olabilir. Hatta bazı mamalar bebeklerde kabızlık gibi olumsuz durumlara yol açabilir. Similac 2 palm yağı içermemesi, yüksek kalsiyum emilimi sağlamasının yanı sıra, bebeklerde sindirim kolaylığı sağlayarak kabızlık oluşmasını engelliyor.
Karbonhidrat kaynağı olarak %100 laktoz içeren Similac 2, anne sütüne yakın, şekersiz tada sahiptir. Bu sayede şekerli tada alışmayan bebek anne sütüne devam edebilir. Bu oldukça önemli bir fayda sağlamaktadır. Bilindiği gibi bebekler şekerli mamalardan dolayı anne sütü tüketmek istemezler. Pek çok bebek maması firması bunu bir fırsat olarak görerek bebeklerin sadece mama tüketmesi için şekerli içerikler sunarlar. Ancak similac mama bebek sağlığı için bunun tam tersini yaparak anne sütüne yakın bir tat sunar.
Tüm bunların yanı sıra özel etkisi ile bebeklerin bağışıklık sistemini güçlendiren Similac 2 bebeklerin kolayca hasta olmasına engel olmaktadır. Bu da markanın sahip olduğu son derece önemli niteliklerden sadece biridir. Bebek beslenmesi ve dermokozmetik konusunda dikkat etmek oldukça önemlidir. Similac 2 son derece başarılı bir çözümdür.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar