Pazartesi, Kasım 27, 2023
spot_img

Türk Kahvesinin Zararları

Türk milleti olarak en sevdiğimiz içeceklerden biride kahvedir. Bazen kahve sevgisini abartabiliriz buda bizim başımızı ağrıtabilir maalesef.  Kahvrnin yararları gibi zararlarıda vardır. Özellikle hamileler ve tansiyon hastalarına zararlıdır. Hep beraber bir göz atalım.

Bir çoğumuzun sevdiği ve tükettiği kahvenin aslında sağlığa bir çok zararı vardır bunların başlıcası;

KAHVENİN VÜCUDA KAYBETTİRDİĞİ SU

Kahvenin diğer kafeinli içecekler gibi su kaybını tetiklediği biliniyor.Fakat bilim adamları ikiye ayrılmış durumdalar. Bir kısmı bu su kaybının aşırı kahve tüketimiyle ciddi miktarlara ulaşabileceğini ve vücuda zarar verebileceğini savunurken, bir kısmı da bu oranın çok düşük ve zararsız olduğunu iddia ediyor.

KAHVENİN HAMİLELERE ZARARI

Kafeinin zararlarının defalarca söylendi ve buna vurgulandı. Ve biliniyor ki kahve ile alınan kafein anne karnındaki bebeğe direk etki ederek zarar verebiliyor. Bu sebeple uzmanlar, hamilelik sürecinde günde en fazla 1 bardak kahve  tüketilmesinin altını önemle çiziyorlar.Daha fazlası bebeğin vücuduna ve diğer organlarına saymakla bitmeyen zararlar verebiliyor.

KAHVENİN TANSİYON HASTALARINA ZARARI

Öncedende bilim adamlarının defalarca söylediği üzere kahve tansiyonla hiçde iyi anlaşmıyor. Çünkü kahve kan dolaşımını hızlandırarak tansiyon hastalarına ağır zararlar verebiliyor.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar