Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

Ayak Şişmesine Ne İyi Gelir

Ayak şişmesi özellikle topuklu ayakkabı giymek mecburiyetinde olan yahut tercih eden bayanların yoğun olarak yaşamış olduğu bir hastalıktır. Ayak anatomisine normal olmayan topuklu ayakkabılar, yapılarından ötürü ayaktaki kan dolaşımının sıhhatli bir biçimde gerçekleşmesini engeller. Kan dolaşımının sağlıklı olmayışı, ayak şişmesine yol açar. Bunun haricinde topuklu ya da topuksuz ayağa fena gelen ayakkabıları uzun zaman giymek de ayak şişmesi sebepleri arasında bulunmaktadır. O şekilde ya da bu şekilde ayak şişliği problemini yaşadınız farz edelim. Öyleyse bu hastalıktan ne kurtulacaksınız? Makalemizde “ayak şişmesine nasıl iyi kazanç?” sualinin yanıtını temin edebilirsiniz.

Ayak şişliğine nasıl iyi gelir
Üstteki fotoğrafta tüm gün topuklu ayakkabının arasında kalmış ve şişmiş ayaklar görüyorsunuz!

Ayak şişmesi sebepleri nedir?
Yazımızın girişinde anlattığımız için ayak şişmesinin sebeplerinin kafasında cazip olmayan kundura kullanımını gelmektedir. Bunun haricinde gebelik vb. Özel hallerde da ayak şişmesi görülebilmektedir. Ayak bileklerinde yahut ayaklarda şişme, gebeliğin niçin olduğu talep edilmeyen durumlardan bir tanesidir. Öbür ayak şişmesi sebepleri ise şöyledir;

Ayak travmaları
Lenfödem (fil rahatsızlığı)
Venöz yetmezlik
Enfeksiyon
Kan pıhtısı
Yürek, karaciğer yahut böbrek hastalıkları
İlaçların yan tesiri
Çok ayakta kalmaktan yahut cazip olmayan kundura giymekten ötürü meydana gelen ayak şişmesine iyi gelen iki huzurlu yolu sizinle paylaşmak talep ediyoruz;

– tüm gün ayakta kalmaktan ayakkabının arasında kalan ayakların şişmesi gayet cazip bir durumdur. Ayakların şişliğinin giderilmesi ve rahata kavuşması üzere katı bir zemine sırt üzeri uzanın ve sanki bisiklet pedalı çevirir vb. Bacaklarınızı devinim ettirin. Bu sayede vücudunuzda kan dolaşımını harekete geçirmiş olacaksınız. Bu da bacaklarınızın ve ayaklarınızın rahata kavuşmasını temin edecektir.

– ayaklarınızdaki şişlik böylelikle geçmezse, soğuk tuzlu suda 5 dk bekletebilirsiniz. Soğuk tuzlu su ayaklarınızdaki şişliği alıp rehavet sağlar.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar