Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

Twitter’da DM Nasıl Kapatılır

Twitter’de her insana dm gönderebilme özelliğinin getirmesinden sonra bundan sonra takip etme mecburiyeti olmadan dilediğiniz insana dm atabiliyorsunuz. Fakat bu özelliğin açık olmasını talep etmiyorsanız, bazı aşamaları tamamlayarak twitter’da dm özelliğini kapatabilirsiniz.

Twitter dm kapatma
Twitter dm kapatma
Bu makalemizde ‘twitter’da dm nasıl kapatılır?’ sorusunun yanıtını vereceğiz. İlk olarak twitter adreslerinize giriş yapıyorsunuz. Daha sonra sağ üst tarafta yer alan profil fotoğrafınızın üstüne tıklayarak ayarlar, menüsünün açılmasını sağlıyorsunuz.

Sol tarafta yer alan “güvenlik ve gizlilik” sekmesine geçiş yapıyorsunuz. En son da açılacak opsiyonların en altında ingilizce şekilde yer alan ve hala türkçe’ye çevrilmemiş, ilerleyen zamanlarda türkçe olabileceği kabul edilen “receive direct messages from anyone” seçeneği yardımıyla dm almayı açma-kapatma işlemini yapabiliyorsunuz.

“receive direct messages from anyone” sekmesinin başlangıcında yer alan kutucuğun işaretli olması dm özelliğinin kapalı bulunduğunu gösterir. Kapalı olduğunda sizi takip etmeyenlerden sms alamazsınız. İşaretlemeniz biçiminde ise takip eden yada etmeyen her insanın dm göndermesini elde etmiş olursunuz. İşaretledikten sonra “değişiklikleri kaydet” butonuna tıklamayı ihmal etmeyin.

Sizi takip etmeyenlerden dm almak istemiyorsanız ve bu alternatifin karşısındaki kutucuk seçili değilse herhangi bir uygulama yapmanıza gerek kalmıyor.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar