Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

WhatsApp’ta birinin beni engellediğini nasıl anlayabilirim

WhatsApp’’ta kişilerini engellemeyen kullanıcılar, çevrimiçi olup olmadıkları veya Whatsapp’’ta son görülme zamanı ile bunun ipucunu verirler. WhatsApp’’ta engellenmek her kullanıcının canını sıkan bir durumdur ve bunu merak eden kişiler bu yöntemleri seyrederek bu hususta kendilerini aydınlatabilir:

– Engel bulunmayan kullanıcılara bir ileti gönderildiğinde mesajların beraberinde iki tik göstergesi çıkmaktadır ancak mesajları okumayan kullanıcılarda mani bulunmasa da bu ikinci işaret çıkmaz.
– Engellemeyen kullanıcılara ait profil fotoğrafları, çevrimiçi hali ve hal bilgisi profil ekranında görülecektir.
– Karşıdaki kullanıcının profil resmi eski bir resme dönüşmüşse bu monitör görüntüsünde ortaya çıkacaktır. Bir De o kullanıcının çevrimiçi hali veya son görülme zamanı mevcut değilse bu da engellenme yapıldığının işaretidir.
– Bu kullanıcıya ileti gönderildiğinde bir süre beklense de ikinci tik göstergesi oluşmamışsa bu da engellemenin öteki alameti sayılabilir.
– WhatsApp’’ta engellendiğimi ne şekilde anlarım hususundaki en kati metod ise farklı bir WhatsApp bulunan telefona kullanıcının numarası ilave edilerek o kullanıcının, hali bilgi almak talep eden şahsın telefonundaki ve yeni eklenen telefondaki profil bilgilerine göz atılarak engellenip engellenilmediği kati olarak öğrenilebilir.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar