Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

İnstagram’da En Hızlı Takipçi Kasma Yöntemleri

Kare kadrajlı fotoğraflar, retro filtreler ve “insta” paylaşımlar… 2010 senesinde sessiz sedasız bir iphone uygulaması biçimde yaşama gözlerini açan ve aradan geçen beş senede üç yüz milyondan çok müşteriye sahip olan ve neredeyse her akıllı telefonda yer alan devasa bir toplumsal medya platformu. Yalnızca bir uygulama şekilde kalmayan, popüler kültürün de bir parçası durumuna gelen bir web mucizesinden, instagram‘dan söz ediyoruz. İtunes’a bomba vb. Düşüşünün hemen hemen ikinci senesinde facebook vasıtasıyla bir milyar dolara satın alınmasıyla beraber ürkütücü bir hızla gelişmeye başlayan instagram, birbirinden renkli kullanıcı profili ile toplumsal medyadaki yerini de gün geçtikçe sağlamlaştırdı geçtiğimiz beş senede. Bugün tüm akıllı telefonlara hizmet sunan kamera uygulaması, şık, yalın
Yalın sade
Ve çeşitli sahibi web sitesi ile instagram vazgeçemediğimiz bir web fenomeni. Tabi ki diğer toplumsal medya işlemlerinde olduğu vb., instagram’ın da binlerce takipçiye sahip popüler kullanıcıları, sayılamayacak kadar çok takipçinin “insta” akışında arzı endam etmekte. Öyleyse bu web fenomeninde popülaritenin yöntemi hangi dikenli yollardan geçiyor? Takipçi sayısını artırmanın, daha fazla hayranlık toplamanın incelikleri neler? İnstagram’da popüler olmanın yollarını sizler üzere araştırdık.

İnstagramda popüler olmanın yolları
İnstagramda popüler olmanın yolları
Mevzuya can acıtıcı bir gerçeklikle başlamış olalım: instagram‘da fazlasıyla fotoğraf mevcut ve bunlar içinde kaybolmak fazla huzurlu. Milyonlarca satın alan, her saniye binlerce “insta” zaman paylaşıyor ve bunların içinde fotoğraflarınızla sıyrılmak ve popülariteye erişmek çok fena. Hele ki instagram sayfanızdaki fotoğraflar birbiriyle mevzu, renk ve içerik açısından hiçbir biçimde uyuşmuyorsa…

Tematik çalışın

İnstagram’da popüler olmak talep ediyorsanız bir tema tercih etip, bu tema üstünden paylaşımlarda yer almak epey bir düzgün bir yaklaşım. Esinlenmek dilerseniz işte fazla iyi bir misal: instagram’ın en popüler kullanıcılarından “tunameltsmyheart (tuna kalbimi eritiyor)” sekiz sima elli yedi bin takipçisine yalnızca “tuna” adlı köpeğinin fotoğraflarını paylaşıyor. Bu fotoğraflar şirin köpek tuna’nın yaşamından kesitler. İnstagram’ın ilk kullanıcılarından olan tunameltsmyheart, bu tematik çalışmasını bugünlerde bir işe dönüştürmüş ve tuna’nın resimlerini türlü takılara basarak bu hesaptan kazanç de sağlıyor.

Ülkemizde ise “arzufilmasofficial” en başarıya ulaşmış tematik hesaplarından. Yeşilçam’ın unutulmaz filmlerinin yapımcısı istek film’in bu resmi instagram hesabında, türk sineması’nın evveliyatına fer tutan her bir tanesi arşivlik film kareleri paylaşılıyor.

Düzgün fotoğraf

İnstagram’da düzgün fotoğrafı tanımlayan birden çok kriter mevcut. Düzgün açı, düzgün kompozisyon, düzgün renkler… bütünü bireysel keyfinize ve fotoğrafın kapsamına göre değiştirme yapabileceğiniz onlarca filtre… “insta” hatıra ele geçirmiş, üstünde hususşulmaya ve beğenilmeye kıymet fotoğraflar, düzgün fotoğraflardır diyebiliriz özetlemek gerekirse. Düzgün fotoğrafı yakalamak namına instagram uygulamasındaki bütün filtre ve ayarları kurcalamakta avantaj mevcut. Buna ayrıca iphone, android yahut windows mobile cihazınızın-görece daha modern cazibe modlarını kullanıp, çektiğiniz fotoğrafları en güzel renkleriyle instagram’a yüklemek de düzgün fotoğrafa erişmek namına kullanabileceğiniz ustalaşmış bir metod.

Kendinize ilişik bir cazibe seçimi yakalayıp, fotoğraflarınız içinde kompozisyon ve renk ahengi yakalamak da kullanıcıları sizlere çekecek mühim bir öbür püf yeri. Denemekte avantaj mevcut.

Entresan olun

Bir tema kura çekmek tabi ki instagram popülaritesi üzere kafi değil. Tunameltsmyheart’ı ele alalım yeniden: bu instagram hesabında courtney dasher adlı bir amerikalı bir barınaktan kurtardığı köpeğinin fotoğraflarını paylaşıyor. Kulağa epey bir tek düze gelen bu düşünce, paylaşımların ilginçliğiyle parlıyor; şundan dolayı tuna’nın instagram’daki fotoğrafları epey bir merak çekici. Uyurken, şık giysilere bürünmüş durumda ya da sahibiyle beraber dünyanın ayrıcalıklı yerlerini gezerken çekilen fotoğrafların dışında, sahibinin fotoğraflara ilave ettiği notlar yüzlerce kullancıyı resim dibine yorum sunmaya ve de hesabı takip etmeye yönlendiriyor. Bu başarıya ulaşmış örnekten anlıyoruz ki telefonunuzun objektifi denli kaleminizin keskinliği de instagram’da popüler olmanızı etkileyen bir unsur.

Düzgün sürede yükleyin

Resim doğru sürede doğru noktada olma sanatı; instagram’da popüler olmak da dolayısıyla zamanlamayla ilintili. Entresan bir temanız ve düzgün fotoğraflarınız olabilir, üstelik bu fotoğrafları fevkalade notlarla süsleyebilecek kabiliyete sahip olabilirsiniz. Ancak gündemi yakalayabilecekken hatalı sürede yüklenen bir resim, sizi instagram satın alanların bağlılığını çoğaltmak adına belirli aralıklarla paylaşım sunmaya itina göstermelisiniz. Düzenli bir zaman paylaşım gerçekleştirdikten sonra bu düzeni bozan hesapların takipçi rakamları aniden azalır.

Popüler İlgili Yazılar

1 Yorum

  1. Bizler Şehirler arası Nakliyat Yapanlar bir firmayız. Bu şekilde güzel paylaşımlarınız için çok teşekkür ediyoruz. Elinize emeğinize sağlık. Uğraş vererek güzel makale yazmışsınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar