Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

İş İngilizcesini Geliştirmek

Günümüzde teknolojik gelişmelerin sosyal hayatta bir çok değişmeler meydana getirdiği gibi iş dünyasında da büyük bir çığır yaratmıştır. Müşterilerin farklı ürünlere olan talebi ve şirketlerin  müşteri ihitiyacını karşılamak için ürünlere olan arzı artırması ve farklı ürün üretme çabası uluslararası ihracat ve ithalatı daha da üst sevyelere çıkartmıştır. Bu durum bir dünya dili (ortak dil) olan İngilizceyi uluslararası ticareti daha da kolaylaştırmak için öğrenmeyi ve akıcı konuşmayı bir zorunluluk haline getirmiştir.  Ancak normal hayatta kullandığımız ingilizceyi iş hayatında da kullanmak profesyonellikten uzaklaştırır ve uluslararası şirket olarak başarılı işler yapmamızı engeleyebilir. İşte bu yüzden çoğu uluslararası çalışan şirketler iş ingilizcesi çok iyi derecede olan insanlarla çalışmak isterler. Eğer diğer qualification’larınızın yanı sıra birde reading, speaking ve writingte iş ingilizceniz çok iyi derecede ise özellikle iş başvurularında kabul edilme ihtimaliniz çok yüksektir. Peki iş İngilizcenizi nasıl geliştirebilirsiniz? Özellikle iş ingilizcenizi geliştirmek için çok farklı yöntemler uygulayabilirsiniz ancak çok etkili olan 4 yöntemle bu probleminizin üstesinden gelebilirsiniz.

Bol Bol Kitap Okuyunuz!

Mutlaka yabancı dil öğrenen çoğu insanlarda yabanci bir dilin ne kadar nankör olduğunu duymuşsunuzdur. Onun için dil sürekli tekrar gerektiriyor. Eğer bir dil eğitim kurumundan destek alıyorsanız, mutlaka o kurumun okuma activitelerine girin. Hocalar yardımıyla readinginizi daha da geliştirebilir ve eve gittiğinizde de günde en az 30 dakika iş hayatıyla ilgili kitaplar okuyarak iş İngilizcenizi hızlı bir şekilde geliştirebilirsiniz. Bir süre sonra hızlı ingilizce tercüme konusunda ilerlememiş olacaksınız.

Yabancı TV İzleyin Ve Yabancı Müzik Dinleyin!

İş hayatında iyi derecede İngilizce konuşan insanların çoğu sürekli olarak yabancı kanallarda filimler izleyerek ve haberler takip ederek hem kendi ülkeleri dışında diğer ülkelerde neler olup bittiğini öğrenirler hemde haberleri izleyerek iş İngilizcelerini geliştirirler (haber kanalların çoğunda iş dünyası ile ilgili  güncel haberler verildiği için farklı iş terimlerini öğrenerek kelime hazinenizi geliştirmenize yardımcı olur). Müzik o ülkenin kültürü hakkında bilgi vermesinden ziyade hem kelimelerin nasıl kullanıldığını öğrenmenizde hemde iş stresinden birazda olsa uzaklaşmanızı sağlar.

İnternette İş Hayatıyla İlgili Konferasları Takip Edin!

İş hayatıyla ilgili dünya genelinde çok önemli iş kadınların ve iş adamların konuşmalar yaptığı  çok sayıda yabancı online konferans ve seminerler vardır. Bu seminerleri izlemek her açıdan inanılmaz derecede faydalıdır. İş dünyasında hemen hemen her konuda konuşmacıları bulabilir, dinleyebilir, çalışma alanınızla ilgili daha fazla bilgi edinmekten ziyade iş İngilizcenizi çok daha çabuk ilertebilirsiniz.

Mutlaka İngilizcesi İyi Olan Bir Arkadaşınız Olsun!

İngilizce konuşabilen birini bulmak eskisi gibi zor değil. Etrafınızda olan 3 kişiden neredeyse 2si İngilizce biliyordur. Çok sık olmasada İngilizce bilen arkadaşınızı bir yerlere  davet edin ve ingilizce konuşmaya çalışın. Bu durum sizin ingilizcenizi hızlandırmanızda teşvik edici olacaktır.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar