Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

Windows 10 Türkçe Dil Paketi Kurulumu

İndirmiş ve yüklemiş olduğunuz Windows işletim sistemi Türkçe haricinde değişik bir lisan olabilir.Son çıkan Windows 10 işletim sistemiden sonra pak kurulum yapmak talep ediyorsanız Türkçe lisan olarak indirmeniz icap ediyor fakat bazı zamanlar karıştırmış olabilirsiniz ve İngilizce olarak indirmiş olabilirsiniz.Bu gibi hallerde ise yine işletim sistemini indirip oluşturmak işlemi yapmanıza gerek yok.Aynı işletim sistemi üstüne Türkçe Lisan paketi kurabilir ve kullanmaya devam yapabilirsiniz.

1-Başlat düğmesini tıklatın Başlat düğmesinin resmi ve ardından arama kutusuna Windows Update yazın.Sonuç listesinde Windows Update’i tıklatın.

2-Güncelleştirmeleri Microsoft Update kaynağından çevrimiçi olarak denetle bölümüne tıklatın ve Windows’un bilgisayarınız için en son güncelleştirmeleri aramasını bekleyin.

3-Güncelleştirme bulunursa İsteğe bağlı güncelleştirmeler hazır’ı tıklatın.

windows10-dil-paketi-eklemek

4-Windows 10 Dil Paketleri altından, yalnızca istediğiniz dil paketini seçin (tümünü yüklemek sürücünüzde çok fazla alan kaplayabilir).

5-Tamam’ı ve ardından Güncelleştirmeleri yükle’yi tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin. Bilgisayarınızı yeniden başlatmanız da gerekebilir.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar