Salı, Kasım 28, 2023
spot_img

Bülent Arınç : ” Dünyayı Başlarına Yıkarız ”

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kobani’ye destek eylemlerine büyük tepki gösteri: Mesele Kobani bahanesiyle çok özledikleri ayaklanmayı gerçekleştirmek. Dünyayı başlarına yıkarız.

bulent

Adıyaman’da açıklamalar yapan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye sınırında olan IŞİD saldırısı altında ki Kürt kasabası Kobani’ye destek eylemleri hakkında konuşmasını şöyle sürdürdü; ” Mesele Kobani değil, mesele Kobani bahanesiyle çok özledikleri ayaklanmayı gerçekleştirmek. Buna yıllarca muvaffak olamadılar, bundan sonra da olamayacaklar. Dünyayı başlarına yıkarız.”

“Dağda savaşmak kolay”

“Orada bin civarında savaşan grubun olduğu söyleniyor. PYD’li silahlılardan da kaçıp Türkiye’ye sığınmak isteyenlerin olduğunu bilsinler. Orada ciddi bir karşılık veremiyorlar. Bekledikleri yerlerden hiç destek gelmedi. Kandil’deki birisinin söylediğini tekrar ben söyleyeyim; ‘Biz dağda savaşmasını biliriz, Kobani’de savaşacak durumda değiliz’. Dağda savaşmak kolay; askere, polise, öğretmene, hâkime karşı… Adam kaçırmak kolay ama Kobani’de savaşmıyorlar, savaşamadılar; hiçbir şeye de ihtiyaçları yok. Daha başka şeyler de söyleriz de mahcup olurlar, iş bu kadarla kalsın.” dedi.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar