Salı, Kasım 28, 2023
spot_img

Havuzlarda Oluşan Çatlaklara Dikkat!

Yıllarca ev almak için uğraştık. Maaşlı çalışan olarak para biriktirip ev almak pek mümkün değil! Benimde hayalim küçük bir havuzu da olsa, havuzlu bir evim olmasıydı. Neyse yıllar sonra böyle bir imkanımız oldu ve havuzlu bir ev aldık. Yazın çocuklarım yüzüyor, bende camdan maviliğin keyfini çıkarıyorum.
Sonra bir gün çocuğumun birinin ayağına havuzun dibindeki fayans battı. Hiçbirimiz fark etmedik fayans şişmiş ve sivri bir çıkıntı olmuş, çocuk ayağını basınca ayağı kesilmiş ve hemen hastaneye gittik. Ucuz atlattık diye düşünürken, birkaç ay sonra çocuğumun ayağının altı morardı, sonra tekrar doktora götürdüğümüzde ayağı kesildiği zaman içine cisimlerin girmiş olabileceğiniz söylediler ve yara kapandığı için içerde enfeksiyon yapmış olabilir dediler. Ayağını küçük bir cerrahi operasyon ile tabiri caizse oydular, içini temizlediler. Neyse ki artık bir sorunu yok ve düzeldi. Asıl önemli olan havuzda oluşan bu duruma sebep olandı. Hemen bir usta çağırdık ve havuza baktırdık. Öğrendik ki havuzda betonun içinde çatlak oluşmuş ve bu çatlak su sızıntısı yaparak ilerlemiş, sonra dışarıya kadar gelmiş. Ne yapabiliriz dedik, usta o çatlağa ulaşmanın mümkün olmadığını havuzu kırmaları gerektiğini söyledi. Bu işlem çok zahmetli ve havuzun baştan yapılması anlamına geliyordu, kabul etmedik.

Havuzlarda Oluşan Çatlaklar

Havuzlarda Oluşan Çatlakları Kapatma

İnternetten araştırma yaparken poliüretan enjeksiyon diye bir uygulama çıktı karşıma. Bu uygulamada binalarda, havuzlarda oluşan çatlakların giderildiği yazıyordu. Hemen poliüretan enjeksiyon uygulaması yapan firmaları araştırdım ve sonunda bize yakın bir firma buldum. Aradım hemen ustalarını gönderdiler ve önce bir çalışma yaparak çatlak tespiti yaptılar. Sonra enjeksiyon yöntemi ile çatlak bölgeye ulaşacak bir sıvı enjekte ettiler, o sıvı su ile temas ettiğinde şişiyor ve sızıntının karşı tarafa geçmesi engelleniyormuş. Yani kısacası havuzun kırılıp, baştan yapılmasına gerek kalmadan kolaylıkla, kısa sürede sorun giderilebiliyormuş. Poliüretan enjeksiyon uygulaması sayesinde hem bir sürü masraftan kurtulduk hem de sağlığımızı koruma altına aldık. Ustalar poliüretan enjeksiyon uyguladıktan sonra havuzdaki kırık fayansları da düzelttiler ve artık hiçbir sorun yaşamadığımız havuzda çocuklarım rahatlıkla yüzebiliyor. Binalarınızda, evlerinizde oluşacak sorunlar için her söylenene inanıp, tonlarca para harcamayın teknoloji sayesinde artık her şey mümkün, bende inanmış olsaydım poliüretan enjeksiyon teknolojisi ile tanışamayacaktım ve tonlarca para harcamak zorunda kalacaktım.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar