Salı, Kasım 28, 2023
spot_img

Meme Büyütme Operasyonu Sonrası

Yaklaşık 2 saat süren meme büyütme ameliyatından çıktıktan sonra doktorunuzun size verdiği talimatları harfiyen yerine getirmeniz gerekir. Meme estetiği operasyonu sonrasında küçük ağrılarınız olacaktır. Bunları önlemek adına doktorunuz size ağrı kesiciler ve farklı ilaçlar verecektir. Bu ilaçları günü gününe almanız ve doktorunuzun uyarılarına uymanız önemlidir.

Meme büyütme operasyonu sonrasında işime ne zaman dönebilirim?

Meme ameliyatı olan hasta birkaç saat sonra yürüyebilir. İstediği yemeği yiyebilir. Operasyondan sonra doktorunuz size balensiz sütyen kullanmanızı tavsiye edecektir. Ya da sporcu sütyeni ile göğüslerinizi ödem ve ağrıdan koruyabilirsiniz. Balensiz sütyenler meme ameliyatı sonrasında oluşabilecek ağrıları bir miktar azaltmaktadır.  Operasyondan 5 gün sonra işinize gidebilirsiniz. Duş alabilirsiniz.

Ameliyat bittikten sonraki ilk haftada memede gerginlik dolgunluk hissi yaşanabilir. Bu durum normal ve geçici bir durumdur.  1 haftanın sonunda meme gevşemeye ve gerçek boyutlarına dönmeye başlar. 1 ayın sonunda memeler çok daha sağlıklı ve diri görüneceklerdir.

Meme Büyütme Operasyonu Sonrasında Dikkat Edilecek Hususlar

Meme büyütme ameliyatı sonrasında ağır kaldırmamaya dikkat etmelisiniz. Araba kullanmamalı ve spor yapmamalısınız. İlk 1.5 ay boyunca memelerinizi güneşten korumalısınız. Eğer yaz aylarında ameliyat olduysanız ve güneşe çıkmayı çok istiyorsanız memelerinizi 50 faktörlü (yüksek koruma faktörlü ) güneş kremi ile korumalısınız. Bunu yapmamızın nedeni ameliyat esnasında ciltte açılan kesinin güneşten dolayı kalıcı şekilde farklı bir renk almasının önüne geçmektir. Kesi izinizin koyu renkli bir hal almasını istemiyorsanız güneşten uzak durmalısınız ya güneş kremiyle ya da steril bantlarla kesiyi kapatmalısınız. Ameliyat sonrasında kontrol rutinlerine uymalısınız.

Meme Büyütme Ameliyatı ve Süt Verme

Meme büyütme ameliyatında meme altına konan protezin süt kanalları ve memenin organik dokusu ile ilgisi olmadığı için bebeğinizi emzirebilirsiniz. Çünkü süt kanallarında herhangi bir değişiklik yapılmaz.

Emziriyorum meme büyütme ameliyatı olabilir miyim?

Emziren annelerin meme büyütme ameliyatı olmasını tavsiye etmiyoruz. Meme büyütme ameliyatı için 3-4 ay kadar beklemeniz gerekecektir. Emzirmeyi kestikten 3 ay sonra meme estetiği ameliyatı olabilirsiniz.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar