Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

Pelin Karahan Biyografi

Pelin Karahan Biyografi
Sevdiğimiz dizilerde oynayan kişiliklerin hakiki halleri, hayatları her daim alakamızı çekmiştir. Bu nedenle de onlar konusunda konuya hakim olmak ve yakında tanımak isteriz. Bilhassa, yaşamımızda iz bırakan sıra ve filmlerdeki oyuncular da, bu hali sunan etkenler içinde yer aldığından ötürü, onlara olan beğenimiz gün geçtikçe artar. Örneğin; Pelin Karahan. Kendisini öncelikle Kanal D ekranlarında gösterilen ‘’ Kavak Yelleri ‘’ adlı dizide gördüğümüz Pelin Karahan Biyografisini, bu makalemizde sizler için paylaşacağınız. Güzelliği ve başarılı oyunculuğu ile bütün dikkatleri aniden üstüne toplayan meşhur oyuncu Pelin Karahan biyografisi aşağıdaki paragraflarda yer alıyor.
Yaşamı
Pelin Karahan; 6 Ekim 1984 tarihinde Anlara’ da doğmuştur. Tam ismi, Vildan Pelin Karahan’ dır. Eğitim yaşamında ilköğretim yıllarını Arı Koleji’ nde okuyarak geçiren Karahan daha rüştiye eğitimi için öncelikle Ankara Gaziosmanpaşa İlkokul Okulu’ na başlamış fakat sonrasında, Ödemiş İlkokul Okulu’ na geçiş yapmıştır. Rüştiye eğitimini burada tamamladıktan sonra Polis Kolejini kazanmış, fakat sonrasında burayı bırakarak Ankara Sokullu Mehmet Paşa Lisesi’ ne geçmiştir. İdadi eğitiminin arkasından Eskişehir Anadolu Üniversitesi Turizm İşletme Bölümü’ nü kazanmış ve buradan da başarı ile mezun olmuştur. Daha sonra, kendi kısmı ile ilgili bir iş yapmak için İstanbul’ a geldi. Ancak bu işi bulmuş olana dek, ilave bir işte çalışma talebi ile Erberk Ajans’ a kayıt oldu. Bu ajans yardımıyla öncelikle Çağan Irmak’ la bir reklam filmi çekti.
Oynadığı Diziler
Reklam filminin anında arkasından, yeni başlamış olacak olan ‘’ Kavak Yelleri ‘’ adlı dizinin tercih etmelerine katıldı. Ve burada başrol oyuncusu olarak Özü isminde bir kişiliki canlandırmasına karar verildi. Dizide büyük bir aşk yaşamış olduğu Efe kişilikini canlandıran Dağhan Külegeç de bir öteki başrol oyuncusuydu. Sıra, büyük bir kesime hitap etti ve gerek başarılı oyunculuğu, gerekse de güzelliği ile Pelin Karahan bir hayli beğenildi.
Kavak Yelleri’ nin bitmesi ile türlü reklamlarda oynamaya devam etti. Daha sonra ‘’ Mükemmel Yüzyıl ‘’ adlı sevilen sıra de Kanuni Sultan Süleyman’ ın kızı olan Mihrimah Sultan’ ı canlandırdı. Bu dizinin anında ardından da TRT Okul kanalında, bir hayvan bakım programı olan ‘’ Bir Evde ‘’ ismli yapımın sunuculuğunu yaptı. Uzun müddet idame eden bu programın zamanı ise yalnızca 20 dakika idi.
Programın bitmesi ile birlikte 2015 senesinde başlayan ‘’ Kafi ‘’ adlı dizide Aylin Harmanlı ‘’ kişilikini canlandırdı. Başarılı oyuncu özel hayatı ile de daima dikkatleri üstüne çekti. İki evlilik yaptı. Bunlardan ilki 2011 senesinin ekim ayında bir pilates eğitmeni olan Erdinç Bekiroğlu ile gerçekleşti. Çift, düğünlerini Barselona’ da yaptı. Ancak bu evlilik yalnızca 2 sene sürdü ve çift 2013 senesinin Kasım ayında boşandı. Pelin Karahan’ ın öteki birlikteliği ise, 24 Haziran 2014 tarihinde başarılı bir iş adamı olan Bedri Güntay ile oldu. Çift düğünlerini Adile Sultan Sarayı’ nda gerçekleştirdi. 27 Aralık 2014’ te ise çiftin bu evlilikten Ali Demir Güntay adını verdikleri bir oğlanları oldu.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar