Pazartesi, Kasım 27, 2023
spot_img

iCloud Ne Demektir, Ne şekilde Çalışır, Ne şekilde Kullanılır

iCloud kolay olarak tanımlanmak talep edilirse bir bulut depolama servisidir. bir diğer deyişle malumatları web üstünde depolamaya ve kullanıcılara yüksek kapasiteli depolama sektörü sunma imkânına sahip olmanızı sağlar. bir çok kullanıcının tam kullanamadığı iCloud bilhassa aygıt yenileme ve güncelleme yaparken işlerinizi baya kolaylaştırmaya yarıyor.

iCloud’un çok sayıda işlevi var fakat esas olarak en mühimleri emniyet ve gizleme sektörü kafiliği niteliği. İCloud bir dönem güvensizliği ile anılsa da genel anlamda gizli saklı kalması kullanıcıya bağlı bir hal olarak karşımıza çıkıyor.

iCloud, kullanıcılara resim, video, ses dosyası, doküman, klavuz ve notlarını kendi bulut hesapları üstünde gizleme olanağı vererek olacak bir aygıt kaybedilmesi halinde bilgilere tekrardan ulaşım olanağı sunuyor.

Peki, iCloud ne şekilde Kullanılır?

iCloud’u hem mobil cihazlardan aynı zamanda bilgisayarlardan kolaylıkla kullanabiliriz. Bunu Apple internet sitesinden indireceğimiz iCloud programı yada iCloud web sitesi üstünden kolaylıkla yapabiliriz.

Apple kimliği ve parolanız ile iCloud hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Bu işlemi güvendiğiniz bilgisayar yada telefonlar üstünden yapmanızı öneri yapıyoruz. bir de işiniz bittiğinde ise kesinlikle telefonunuzda iCloud hesabınızdan çıkış yapın.

iCloud hesabına yedekleme yapmak çok kolay bir işlemdir. Öncelikle telefonunuzda yada öteki apple cihazlarınızda uygulamaya giriş yapın. akabinde uygulamada bulunan noktalardan yedeklemek talep ettiğiniz istatistikleri işaretleyin. böylece yedekleme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. bir de belli dönemlerde senkronize olmasını talep ederek devamlı güncellemiş olmuş olursunuz. Biz bilhassa şahsi dosyalarınızı kesinlikle iCloud hesabı üstünde depolamanızı talep ediyoruz. böylece her zaman istatistiklere erişebilir ve güvenle istatistiklerinizi saklayabilirsiniz.

iCloud kullanımında en mühim söylenecek şey parolanızı ve kullanıcı adınızı hiç paylaşmamak. Çünkü bu isim ve parola cihazınızda bulunan her bir şeyin başkalarının eline geçişine sebebiyet verebilir. bir de telefonunuzun takip edilmesini bile temin edebilir. bu sebeple parolanızı gizli saklı tutmalısınız.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar