Pazartesi, Kasım 27, 2023
spot_img

İphone Pil Ömrü Uzatma Taktikleri

Bilindiği gibi İphone hızla gelişen teknolojinin göz bebeğidir. Devamlı kendini yenileyerek gün geçtikçe kullanıcılarına daha modern imkânlar imkan sağlamaktadır. Fakat İphone telefonların en kötü yanlarından biri şüphesiz şarj ömrünün acele bitmesidir. Bu talep edilmeyen hale neden olan en mühim sebeplerden biri teknolojimizin olmaz ise olması internettir. Bilhassa toplumsal ağlar İphone pil kapasitesini düşürmektedir. Bu sebepten kullanıcılar olmadık anda kapanan telefonlar yerine iletişimini idame ettirmek ismine pil ömrünü uzatacak çarelere başvururlar. Tabi ki bu şarjın bitmesini engellemese de hiç değilse bir müddet telefonu idare yapabilir konumda meblağ.

Dilerseniz İphone telefonların pil ömrünü uzatabilecek çözümleri araştıralım. Bilinmiş Olduğu üzere İphone kalitesinden taviz vermeyen markalardan biridir. Fakat ne kadar kaliteli olursa olsun telefonların şarjı az bir zamanda sona eriyor. Çok Sayıda telefon bu sebeple devamlı şarj aletiyle prizlerde tutulmaktadır. Şuan sizlere bunu önlemenin en güzel 4 adımından ifade edeceğiz.

İphone telefonların şarj ömrünü uzatmak talep eden kullanıcılar ilk olarak konum servisini kısıtlaması icap eder. Bunun kısıtlanması lüzumsuz yere gps kullanımını engellemektir. Bu sayede kısıtlanan uygulamalar telefonunuzun şarj ömrünü tesir etmeyecektir. Bir farklı mühim nokta ise telefonun monitör parlaklığının düşürülmesidir. Yüksek derecede monitör parlaklığı şarj ömrünü ciddi manada tüketmektedir. Bu sebepten telefonun tavsiye ettiği otomatik parlaklığı seçmek çok yerinde bir kullanım olmaktadır. Bu sayede hem gözleriniz yorulmaz aynı zamanda şarj ömründen tutum sağlarsınız.

Bununla beraber İphone telefonunuzun şarjını korumak için mühim noktalardan biride lüzumsuz uygulamaların kapatılmasıdır. Uygulamalarla işiniz bittiğinde kesinlikle programın kati olarak kapatılması gerekir. Bunu temin etmek için de arka plandan uygulamalara son verin. Şarj ömrünüzü güçlendirecek dördüncü ve son adım ise WİFİ ayarlarını kapatmaktır. Bu sayede telefonunuz daha uzun müddet dayanacaktır. Sizde deneyin farkı görün.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar