Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

Banka Şikâyetlerinizi Nereye Yazabilirsiniz?

Bankalar neredeyse günlük yaşantımızın tüm alanlarında çalıştığımız kurumların en başında yer alıyor. Çektiğimiz kredi ve aldığımız kredi kartları, banka hesapları ve hatta taksit şeklinde gerçekleştirdiğimiz ödemeler için talimat verdiğimiz otomatik ödeme emirleri gibi pek çok işlem için bankalarla sık sık irtibata geçmekteyiz. Bu prosedürlerimizi ister şubeler vasıtasıyla ister mobil bankacılığı ya da web bankacılığı üstünden gerçekleştirmekteyiz. Bu denli sıkı iletişim içinde bulunduğumuz bu kurumlarla ara ara iletişim noktasında problemler yaşamaktayız.

 

Bankalarla Ne Tür Sorunlar Yaşanabilir?

Bankaların gerçekleştirdikleri uygulamalar için talep ettikleri işlem bedelleri ve harcamaları en fazla karşılaşılan problemler arasında bulunmaktadır. Gerekli bilgilendirme verilmeden hesaplardan ve ya kredi kartlarından tahsil edilen hesap işletim bedelleri, çekilen kredilerden tahsil edilen dosya harcamaları bankaların yaptığı bir hayli rahatsız edici uygulamalardandır.

Otomatik ödeme emirleri bünyesindeki aidat bedelleri ve faizi ödemeleriyle alakalı rastlanan sorunlarda bir başka şikâyet hususlarıdır. Düzenli ödenmeyen ödeme emirleri ve hesap uygunluğunun denenmemesi şahıslara güç durumlar yaşatabilmektedir.

Ayrıca şubede faaliyet yürütmekte olan çalışanların banka kullanıcısına sunduğu bilginin eksik ve hatalı anlatılması de kullanıcı olarak muzdarip olduğumuz sorunlar arasındadır.

 

Banka Şikâyetleri Nereye Yazılabilir?

Bankalar yaşadığımız muhtemel ( yukarıda belirttiğimiz şikâyetler) sorunlar için şikâyetlerimizi Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na; isim-soy isim, imza, açık adres(Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Atatürk Bulvarı No 191 B Blok 06680 Kavaklıdere-Ankara) ile kimlik bilgilerinin bulunduğu bir dilekçe ile yazmanız halinde şikâyetleriniz incelemeye alınacaktır.

 

Banka Şikâyetleri Dilekçelerine Kaç Gün İçinde Cevap Gelir?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, banka şikâyetlerini içeren dilekçeleri en geç 30 gün süre zarfında şikâyetleri değerlendirip cevap verecektir

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar