Salı, Kasım 28, 2023
spot_img

Dekorasyonda Perde Seçiminin Önemi

Dekorasyon yaparken doğru ürün ve materyal seçimi büyük bir öneme sahiptir. İstenilen havanın ve konseptin oluşturulması için doğru parçaların bir araya getirilmesi ve uyum içinde yerleştirilmesi gerekmektedir. Özellikle perde, halı, koltuk takımı, yatak ve benzeri mobilyalar gibi ürün seçimlerinde daha dikkatli ve özenli davranılması dekorasyon sürecinin rahat ve verimli bir şekilde ilerlemesini sağlayacak, işinizi kolaylaştıracaktır.

Dekorasyon yapılırken hangi alanı tercih ederseniz edin perde seçimi hassas davranılması gereken noktalardan bir tanesidir. Perde, dekore edilen odanın tüm havasını değiştirici ve diğer ürünlerle odanın konseptini, tarzını tamamlayıcı bir göreve sahiptir. Bu nedenle perde seçimi yaparken emin olamadığınız veya tereddüt ettiğiniz konularda bu konudaki deneyimli kişilerden veya her yerde rahatlıkla bulabileceğiniz dekorasyon örneklerinden faydalanmanız doğru bir seçim yapmanızda yol gösterici bir rol oynayacaktır.

 

Perde modası denildiğinde ilk akla gelen stor perde modelleri, günümüzde yaşam alanlarında en çok rastladığımız perdelerdir. Hem görsel anlamda zengin olması ve modern duruşuyla hem de kolay temizlenebilir olmasıyla fazlasıyla tercih edilen stor perde modelleri, genellikle polyester ipliklerden üretilmektedir. İpliğinin ve üzerindeki kaplamalarının kalitesine bağlı olarak stor perde modellerinin üç ile beş yıl arasında temizlik gerektirmemesi bir numaralı tercih edilme sebebidir. Ayrıca stor perde montajı da oldukça kolay ve herkes tarafından rahatlıkla yapılabilir olması nedeniyle yaşam alanlarına hızlı ve pratik bir şekilde stor perde seçeneklerinin adapte edilmesini sağlamaktadır. Stor perde seçimi yapılırken kullanılacak olan alanda yer alan diğer mobilyaların ve ürünlerin desenleri ve tarzları göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin; eğer dekore edeceğiniz odayı sade bir şekilde dekore ettiyseniz desenli stor perde seçeneklerinden birini tercih ederek odanızı hareketlendirebilirsiniz. Bunun aksine desenli ürünlerin çok yer aldığı odalar da ise daha sade ve mobilya tonlarıyla uyumlu stor perde seçeneklerinden birini seçerek odanızın bir bütün olarak algılanmasını sağlayabilirsiniz.

Stor perde fiyatları modelden modele göre değişiklik göstermekle birlikle her bütçeye uygun olarak piyasada yer almaktadır. En düşük fiyat garantisiyle hizmet veren Evidea.com ise zengin stor perde seçenekleriyle diğer sitelerden bir adım öne çıkmaktadır. Türkiye’nin en büyük ev ürünleri sitesi olarak da bilinen Evidea, müşterilerine sunduğu stor perde çeşitlerinin yanında stor perde montajı, stor perde yıkama gibi konularda da video sunumlarına sitesinde yer vererek müşterilerinin sahip olamk istedikleri ürünler hakkında bilgi sahibi olmasına olanak sağlamaktadır.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar