Salı, Kasım 28, 2023
spot_img

Tırnak Mantarı Tedavisi

Tırnak mantarı: http://www.fulyaayakcerrahisi.com/tirnak-mantari/

Ayak sağlığı önemli. Bütün gün sizi taşıyan ayaklarınızın, herhangi bir ağrısı veya rahatsızlığı durumunda, bu sıkıntı bacak, kalça ve bel gibi bölgelere de yansıyor. Erken teşhis önemli, bir şikayetiniz olduğunda, hemen doktora başvurursanız, geri dönülmez ayak rahatsızlıklarından kurtulma ihtimaliniz var. En önemlisi, topuklu ayakkabı ve sert ayakkabılardan mümkün olduğunca uzak durmanız gerekiyor. ayaklarınıza iyi bakmalısınız, bütün bir ömür boyu sizi taşıyacaklar.

tırnak

Başlıca ayak rahatsızlıklarından biri, tırnak mantarı adı verilen hastalık. Tırnak mantarı, dermatofit adı verilen organizmalar tarafından oluşturulur. Ayak tırnaklarınızda acı veya hassasiyet varsa, tırnakların pul şeklinde kalkması, sarı, yeşil veya kahverengi renklenme, tırnak altında kir birikmesi veya ayaklarda kötü koku gibi şikayetleriniz varsa, tırnak mantarı rahatsızlığına yakalanmış olabilirsiniz. Tırnağınız herhangi bir hasar gördüğünde, örneğin ayak tırnağınıza bir cisimle vurulduğunda veya üzerine basıldığında, ya da tırnaklarınızı dipten kestiğinizde, mantara sebep olan organizmaların tırnak içine sızmasını sağlarsanız. Ayrıca, ayak parmaklarını sıkıştıran küçük ayakkabılardan ada kaçınmalısınız. Tırnak mantarı bulaşıcıdır. Yüzme havuzu, ortak banyolar, bahçe veya sterilize edilmemiş manikür aletleri vasıtasıyla bulaşabilir. Bu hastalık, tırnak mantarı ilacı ile tedavi edilir. Doktorunuzun tavsiye ettiği ilaç, tırnak yatağında enfeksiyonu ortadan kaldırır.

Eğer bu hastalığa yakalanırsanız, tedavi süresince, ayaklarınızı oldukça temiz tutmanız gerek. Halka açık yerlerde terlik kullanın. Mümkün olduğunca rahat ayakkabılar giymeye özen gösterin ve evde kullandığınız havluların kişiye özel olmasına dikkat edin. Bu hastalık, diyabeti hastalarında, dolaşım sorunları olanlarda, ayak derisi çok terleyenlerde veya sürekli nemli kalanlarda, atletler, koşucular ve dansçılarda daha sık görülmektedir.

Fulya Ayak Cerrahisi Merkezi, tırnak mantarından muzdaripseniz ziyaret edebileceğiniz bir sağlık merkezi. Tamamen ayak sağlığı üzerine odaklanan Fulya Ayak Cerrahisi Merkezi, yaşabileceğiniz tüm ayak sağlığı sorunlarında sizleri bekliyor. Merkezin avantajı, yalnızca ayak sağlığı alanında hizmet vermesi. Bu da, ayak sağlığı üzerinde derinlemesine bilgi ve tecrübe sahibi bir ekip anlamına geliyor. Doğal olarak, tedavide başarı olasılığı artıyor. Ayaklarınızın sağlığı için, İstanbul Şişli’de bulunan Fulya Ayak Sağlığı Merkezi’ni ziyaret edin.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar