Pazartesi, Kasım 27, 2023
spot_img

Findeks Kredi Notu Nasıl Yükseltilir Detaylı Bilgi

Çoğu kişi Findeks kredi notunun nasıl yükseltildiğini merak ediyor, Findeks kredi notu yükseltmenin yöntemleri nelerdir diye merakla arayışlar arasında olduğunu görüyoruz. Bu yazımızda Findeks kredi notunu yükseltmek isteyenlere yardımcı olmak amacıyla edindiğimiz tecrübeleri paylaşmak istiyoruz. Yazımızın devamında bulacağınız öneriler ile sizler de kredi notunuzu zaman geçtikçe yükseltebileceksiniz. fakat bunun için öncelikle sabırlı olmalısınız. Kısa zaman içinde kredi notunuzu yükseltmeniz mümkün değildir zaten.

Findeks Kredi Notu Yükseltme Yolları

Findeks kredi notunu yükseltmenin yöntemleri nelerdir diye merak edenlere ilk olarak bu notun düşmesine neden olan durumların neler olduğunu bilmelerini öneriyoruz. Bunu bilmek, kredi notunun sebep düştüğünü ve bunların ortadan kaldırılmadan kredi notunun yükseltmenin hayal olacağını bilmek açısından mühimdir. Bu aynı dibi delik bir kovaya su doldurmaya benzer. evvela deliği tam olarak kapatmalıyız ki kovamıza su doldurabilelim. Yani kredi notunun düşmesine neden olan etkenleri ortadan kaldırabilelim ki tekrar yükseltebilelim.

Findeks kredi notunu düşüren etkenler kısaca şunlardır:

Kredi ve kredi kartı borçlarının zamanında ödenmemesi, geciktirilmesi veya hiç ödenmemesi,
Adına kayıtlı elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi faturaların geciktirilmesi veya hiç ödenmemesi,
çok yoğun kredi başvurusunda bulunmak,
şirketlerdeki ( Faktöring yahut Leasing ) geciken ödemeler,
Ticari ilişkilerinizde oluşan riskler ve geciken ödemeler
benzeri durumlar kredi notunun hızla düşmesine neden olacaktır. Bu maddeler arasındaki en büyük paya ise kredi ve kredi kartları sahiptir. Diğerlerinin katkısı ise daha azdır.

Peki, Findeks kredi notunu yükseltmenin yöntemleri nelerdir? işte size kredi notunuzu yükseltmenizi sağlayacak altın öneriler:

işe ilk şekilde geciken tüm kredi ve kredi kartı borçlarınızı kapatarak koyulun. Zamanı gelenleri ise geciktirmeden ödeyin. Kredi kartlarınızın borcu bitince kapattırın.
Adınıza kayıtlı ödenmemiş faturaları kapatın.
Gelelim hesapları hareketlendirme adımına. tüm borçlarınızı kapattıktan sonra mevduat hesabınıza bir miktar nakit yatırın. Bu nakit ile otomatik ödeme talimatları verin, online harcama yapın, EFT ve havale benzeri işlemler yapın. Kısacası paranızı hareketli bir biçimde kullanmaya çalışın. Hatta vadeli bir hesap açtırarak mümkün bulunduğu kadar çok parayı vadeliye yatırın.
Küçük limitli de olsa bir kredi kartı isteyin. Bunu kullanarak borçlarını zamanında yatırın. Bunu kullanarak otomatik fatura ödeme talimatı verin.
bütün bu adımları sabırla ve azimle gerçekleştirdiğinizde yaklaşık 6 ay sonra kredi notunuzun hızla yükselmeye başladığını göreceksiniz.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar