Pazartesi, Kasım 27, 2023
spot_img

En Fazla Silikon Taktıran Ülkeler

Aslında her ülkede gerçekleşen silikon olayını bu ülkeker zirveye çıkarmış durumdadır.

Silikonun temel görevi görüntüsü ve boyutu istenen düzeyde olmayan göğüsleri, cerrahi müdahale yardımıyla istenilen forma getirmek.Yalnız bu konuda sadece bayanlar değil erkeklerinde taktırdıklarını görüyoruz.

Hangi ülkelerde en çok silikon taktırma işlemi gerçekleştiriliyormuş bir göz atalım

 

10. Yunanistan

10. Yunanistan

Bulgaristan’da maliyeti ucuz olduğundan Yunan vatandaşlar bu operasyonu Bulgaristan’da yaptırmayı tercih ediyor.

9. Birleşik Krallık -30,000 Kişi

9. Birleşik Krallık

Mükemmel bir görünümün büyük göğüslerin etkisi olduğuna inanan İngilizler de silikon taktırma olayına çok sık bir şekilde başvuran ülkeler arasında. Yılda genel olarak 30.000 kadın bu işlemi gerçekleştiriyor.

 

8. Kanada

8. Kanada
Silikon taktırma işlemi, ülkede yapılan tüm plastik cerrahi müdahalelerin yüzde 25’ine tekabül ediyor. Yani her dört ameliyattan birisi göğüslere silikon takma işlemi için gerçekleşiyor.

7. Rusya

7. Rusya
Rusya’da bu işlemi en sık yaptıran ülkeler arasında. Yapılan açıklamalara göre ülkede her yıl 30.000 kadın göğüslerine silikon taktırıyor.

6. Kolombiya/Venezuela

6. Kolombiya/Venezuela
Kolombiya ve Venezuela silikona en takıntılı ülkeler arasında yer alıyorlar. Geçen yıl tam tamına 82.900 silikon işlemi yapıldığını belirtmeden geçmeyelim. Ülkelerdeki göğüs formları ve büyüklükleri bölgesel olarak değişim gösteriyormuş.

5. İspanya

5. İspanya
İspanya listemizde beşinci sırada yer alıyor. Ülkeden silikon taktırmanın yüksek sayılara ulaşmasında, cerrahi müdahale işlemlerinin epey düşük ücretler karşılığı yapılıyor olmasının bir etkisi olduğu düşünülüyor.

4. Almanya

4. Almanya
Almanya’da 55.160 göğüs büyütme işlemi yapıldığını belirtiliyor. Silikon taktırma işlemi yaptıranlar arasında Diane Kruger, Claudia Schiffer ve hatta ünlü aktör Michael Fassbender dahi bulunuyor.

3. Meksika

3. Meksika
Meksika da en çok silikon takma işlemi yaptırılan ülkeler arasında. Üstelik cerrahi müdahalenin son derece ucuz olması sayıyı hatırı sayılır ölçüde artırıyor.

2. Brezilya

2. Brezilya
Brezilya yılda ortalama 250.000 cerrahi müdahale ile listenin ikinci sırasında kendine yer buluyor. Brezilya’da kadınlar bıçak altına yatmakta hiç tereddüt yaşamıyorlar hatta cerrahi müdahalenin doğum günü hediyesi olarak verilmesi bile ülkede popüler!

Adriana Lima, Gisele Bundchen ve Alessandra Ambrosio gibi ünlüler güzelliklerini bu uygulamaya borçlu.

1. Amerika Birleşik Devletleri

1. Amerika Birleşik Devletleri
Listenin bir numarası kimseyi şaşırtmamıştır. Fast-food menülerinden tutun da arabalarına kadar Amerikalıların her şeyin en büyüğünü sevdiğini biliyoruz. Ülkede ortalama 3.000.000 kişinin silikon taktırma yöntemine başvurduğu söyleniyor. Elbette sadece kadınlar değil erkekler de bu yöntemi epey tercih ediyor.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar