Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

Taksitli Nakit Avans Veren Bankalar

Taksitli Nakit Avans Nedir?

Kullanıcıların gereksinimleri çerçevesinde mevcut olan kredi kartı limiti kapsamında nakit kullanmak ya da taksitli nakit kullanmaya nakit avans denir. Bankacılık alnında işlem gerçekleştiren vatandaşların geneli nakit avans çekerek cazip faiz miktarlarıyla yeniden ödeme gerçekleştirebilmektedir. Taksitli nakit avans olması vatandaşın kredi kullanmadan ufak tefek gereksinimlerini taksit avansıyla kullanabilmeleri ve kullanılan miktar eşiğinde de az oranda ödemeler gerçekleştirmesini temin etmektedir. Her iki açıdan da uygun olan nakit avans günlük yaşamda en acil anlarda çekilebilecek nakit demektir.

 

Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Vatandaşlarımız ihtiyaçları doğrultusunda kullanmak istedikleri kredi kartı bünyesinde nakit avans bir özelliğinin bulunup bulunmadığını, merak etmektedirler. Taksitli nakit avans tüm bankalarda mevcut olarak bilinse de bu özelliği tanımlamak ya da şahsa göre aktif yapmak bütünüyle bankanın inisiyatifindedir. Şayet banka bireye böyle bir imkân sunmak istiyorsa birey bu imkândan tabii olarak faydalanabilecektir. B nedenle böyle bir özellik verilmemişse zaten bu özellikten faydalanabilmek mevzubahis bile değildir. Bu tarz hususlarda kredi kartı müracaatında dolduracağınız müracaat formunda nakit avans bulunup, bulunmayacağı ile ilgili kullanıcıya söz hakkı tanınmamaktadır. Bu nedenle müracaat formunda bunu belirtmeniz için herhangi bir ibare yer almamaktadır.

 

Taksitli Nakit Avans Limiti Ne Kadardır?

Genel anlamda çağımız koşullarında vatandaşların acil gereksinimlerinde artış olması nedeniyle bankalar bu hususta faizden kazanç sağlamak için bütün kullanıcılara bu imkânı tanımaktadır. Hangi bankanın kullanıcısıysanız nakit avans ya da taksitli avans imkânından faydalanabileceksiniz. Ancak bilinmesi gereken bir husus ise kullanılacak miktar asla talebinize kalmayıp yalnızca limit ve ödeme gücünüz üstünden tanımlanmaktadır. Günümüzde 1.000 TL bakiyenizin bulunduğu var sayarsak bu limitin üzerinde bulunan hiç bir tutarı ne nakit nede taksitli bir şekilde kullanamazsınız. Kullanabilmeniz için kesinlikle limitsiz bir kredi kartınızın bulunması icap etmektedir. Kullanılan tutarlarda nakit kullanılmış ise ödeme tarihinde muhakkak kullanılan miktar nakit bir şekilde ödenmelidir. Ödenmemesi halinde faiz miktarı 2 misline çıkarak nakit kullanan şahsa ciddi manada zarar ettirmektedir.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar