Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

Devlet Destekli Küçükbaş Süt Hayvancılığı Kredisi

Ülkemizde hükümet destekli bir çok uygulama yer almakla ile beraber bilhassa kırsal kesimde ikamet eden yurttaşlarımıza ilave kazanç sunma namına tarım ve hayvancılık aktiviteleri ile alakalı lüzumlu hizmetler verilmektedir. Verilen destek sunar noktasında hayvancılık sahasında yatırım tamamlamak arzu eden yurttaşlarımıza hükümet destekli küçükbaş süt hayvancılığı kredisi sunulmaktadır. Verilen bu kredi desteğinin maksadı; coğrafi hususmu itibariyle devletimizde hayvancılığın ön plana çıkarılması, yurttaşlarımızın kendilerine kazanç temin etmesi, küçükbaş hayvanlarından elde edilen süt ürünlerinin kullanılması vb. Hedefler laf mevzusudur.

Bir çağa denli koyun ve keçi ürünü üzere verilen destek sunar ağırlıklı şekilde koyun yetiştiriciliği vasıtasıyla verilmektedir.

Hükümet destekli küçükbaş süt hayvancılığı kredisini ne kullanılır? Bu probleminin cevabı ve krediyi çekmek arzu edenler noktasında hükümet herhangi bir kısıtl ancak getirmemektedir. Bilhassa kredi yardımı kırsal sektörde aktivite göstermek arzulayan tüm kişiler üzere kredi yardımı temin ediliyor. Koyun yetiştiriciliğini arzulayan yurttaşlarımız ile acente sahipleri asgari 50 kafa almak mecburiyetindedir. Bunun haricinde kilis, damascus, ankara, saanen ve kıl keçisi vb. Hayvanları yetiştirmek arzu edenler asgari 25 kafa almak mecburiyetindedir. Bu kredi yardımını talep eder yeni başlamış olacak olan kişisel alıcılar ile talep ederse de bu sektörde faaliyet işaret eden acente ve işletme sahiplerine sunulmaktadır. Kredinin kullanılmasına yönelik şekilde hükümet yardımı t.C. Ziraat bankası vasıtası ile ulaştırılmaktadır. Yurttaşlarımız küçükbaş süt hayvancılığı kredisini banka şubeleri vasıtası ile istemeleri icap etmektedir.

Hükümet destekli küçükbaş süt hayvancılığı kredisi hakkında şekilde banka yalnızca hayvan yardımı değil hem de barınak yapımı ve onarımı, süt sağım üniteleri ve soğutma tankları, yem hazırlama ünitesi, davet biçme makinesi, silaj makinesi ve balya makinesi alışı ile öbür işletme giderleri vb. Hizmet yardımı verilmektedir. Her bir birikim ürününe yönelik yardım hükümet bünyesinden de destek vermektedir. Küçükbaş süt hayvancılığına yönelik uygulanan bu yatırımların kırsal kesimde yer alan yurttaşlarımız vasıtasıyla destek bulmuş olduğu bir aşikârdır. Bu sektörde aktivite göstermek arzulayan acente ve işletme sahip olanları de her çeşitli küçükbaş süt hayvancılığı kredilerinden yararlanabilirler.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar