Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

İş Yeri Ekipman Kredisi Nasıl Alınır?

Acente ve işletme olarak çeşitli bölgelerde faaliyet arz eden, üretim gerçekleştiren yada hizmet yardımı veren kuruluşlara gerekli destek sunulmaktadır. Verilen desteklerin önemli bir bölümü hükümet eliyle yapılabildiği vb. Aynı sürede çeşitli hususi bankalar vasıtası ile de sunulmaktadır. Bu kapsamda işyerinin gereksinimi istikametinde ekipman yardımı arzu eden yurttaşlarımız için işyeri ekipman kredisi sunulmaktadır. Bu kredi ürünü hükümet eliyle kosgeb vb. Kuruluşlar vasıtasıyla verildiği vb. Aynı sürede hususi bankalar vasıtası ile de verilebilmektedir.

Kosgeb bünyesinden verilen ekipman yardımı çoğunlukla faizsiz ve bağışlama kredi şekilde sunulmaktadır.

İşyeri ekipman kredisi ne alınır sualinin cevabı hakkında kosgeb vasıtası ile bu kredi ürününü çekmek arzu edenler düzenli eğitim ve plan evrelerinden geçmesi icap etmektedir. Verilen eğitimleri başarı ile tamamlayan yurttaşlarımız gerçekleştirmek talep ettikleri çalışma ile alakalı projeleri kosgeb bünyesine verir. Değerlendirmeye alınan planlar cazip görülmesi biçiminde iş oluşturmak veya mevcud müessese üzere lüzumlu olan ekipman yardımı kredisi verilir. Kredi yardımını alan şirketler devamlı kosgeb takibinde olacağından yapılacak olan ticari aktivitelerin usulüne cazip olmasına itina gösterilmesi icap etmektedir. İşyeri ekipman yardımını hükümet yardımı haricindeki kurumlardan alacak olan kişiler ise herhangi bir biçimde bu şekilde bir vaziyet ile yüz yüze kalmaları mevzubahis değildir.

İşyeri ekipman kredisi müracaatını hususi bankalar vasıtası ile gerçekleştirecek olan acente sahip olanları kredinin değerlendirilmesi esnasında belirli koşullara zorlanılmamaktadır. Krediyi alan firmalar yalnızca kredinin ödeme taksidinde vadeleri yatırması kafidir. Kredi müracaatı için seçilecek olan bölgeler banka şubeleridir. Banka şubelerinde yer edinen ticari çağrı merkezi yetkilisi vasıtası ile alakalı istek bildirilip şirketin gereksinimi olan ekipmanlar sıralanır. Ekipman gereksinimine yönelik şekilde bankanın kullanıcıya sunacağı kredi tutarı belirlenip işyeri malikine kredi tutarı kafi olması biçiminde ödeme taksidi banka ile satın alan içinde aylık, 3, 6 ve 12 aylık taksitlerde geri ödemesi istenir. Ekipman kredileri çoğunlukla 60 ay ile kısıtl çağrıştırılmakta olup kredinin limitine nazaran 12, 24, 36 ve 60 ay şekilde bankalar vasıtasıyla sunulur.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar