Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

Kefil Olmadan Konut Kredisi Nasıl Alınabilir

Bankalardan ev kredisi alacak şahısların kredi notu sorgulama işlemini bizzat yapması gerekir. Kredi notu sorgulama sistemi içinde en iyi netice sunan uygulamalardan biri findekstir. Findeks üstünden yapılan kredi notu sorgulamaları ilkönce parasız yapılmaktadır. Kredi notunun güncelliğini devamlı sorgulamak ve hakiki kıymetini bilgi almak için belli bir oran ödeme yapılmaktadır. Kişinin kredi notu 1500 düzeylerinde ise şahsın kredi kullanma ihtimali de o denli yüksektir. Kredi notu 1300 puanın altında olan şahısların banka kredilerinden faydalanması pek olası gibi gözükmemektedir. Ancak husus kredisi almak için yalnız kredi notu işe yaramayabilir. Bundan ötürü şahsın mali geliri de oldukça önem arz etmektedir.

Değerli okuyucular bankacılık ve finans alanında ev kredisi almak bir hayli zahmetli bir durumdur. Hali iyi değerlendiremeyen ve alacakları ev oranının %30’unu nakit vermedikleri sürece ev sahibi olmaları güçtür. Nakit olarak bu parayı karşılayamayacak olan şahıslar mecburen borçlanmak mecburiyetinde kalacaktır ve tüketici kredisine başvurmak durumundadır. Her bir şahsın kendi başlarınca oluşturmuş oldukları taleplerden yola çıkarak devlet destekli konut kredisi alması pek olası görünmüyor.

Konut kredisi alabilmek için bireylerin iyi kredi notuna ihtiyacı bulunmaktadır. Zira ev kredilerinin ücreti bir hayli yüksektir. İyi bir kredi notuna sahip olmayan bireyler ipotek göstererek ev kredisi edinebilir. Ancak ev oranının bir bölümünü kesinlikle nakit karşılamak gerekir. Görüldüğü üzere ev kredisi almak için kredi notunun iyi olması gerekir. Kredi notunu arttırmak zannedildiği kadar basit bir hal değildir. Zira kredi notu zor yükselen basit düşen bir puan çeşitidir. Kredi notunu iyi seviyeye çekebilmek için ödemelerin tertipli bir halde yapılması gerekir. Kredi notu iyi olduğu sürece kefil yoksa ev kredisi alabilirsiniz. Ev ve araç kredisi almak talep eden şahısların kredi notunu yüksek tutması icap eder. Zira bu çeşit krediler kolay kolay verilmez Bankanın güvenilmiş olduğu noktaların olması icap eder. Bu teminat ya kredi notu veya kefil yardımıyla gerçekleştirilir. Kendi işinizi kendiniz çözmek ve kişiye muhtaç yoksa ev kredisi almak talep ediyorsanız kredi notunuzu yüksek tutmalısınız

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar