Pazartesi, Kasım 27, 2023
spot_img

Kolay Konut Kredisi Nasıl Çekilir

Konut almak istiyorsunuz , ancak kredisiz alamıyorsunuz ev kredisi alabilmek için özen göstermeniz lazım olan mühim husular bulunmaktadır . Bu konusları sizin için araştırdık .

Konut Kredisi Almak için 4 İpucu

1 . Kredi Kayıt Bürosu (KKB) Kredi Notu

Daha evvela koullanmış olduğunuz krediler bir sonraki kullanacağınız kredileri tesir etmektedir . Bunu Kredi Kayıt Bürosu (KKB) (Kredi Kayıt Kurumu) öncesinden kullanmış olduğunuz kredi , kredi kartı , ödeme düzeninize gibi çoğu kritere nazaran sizi değerlendirip not vermektedir . Öncelikle ev kredisi kullanabilmeniz için Kredi Notunuzun ehil seviyede olması gerekir .

2 . Peşinat ve kredi tutarı

Alacağınız evi bütçeniz dahilinde şeçip %25 peşinatınızın olması gerekir . Malesef Türkiye’de çok alışsatım vergisi ödememek için rayiç ücretleri satılan evlerde çok düşük gösterilmektedir . ev kredileri genellikle rayiç üstünden hesap edildiği için kredi miktarı düşük çıkmaktadır . bu sebeple alacağınız evi emsallerine ne kadar kredi çıktığını araştırın .

3 . Uzun müddet çalışıyor olmak

Konut kredisinde aranan koşul aynı işyerinde 6 ay çalışıyor olmaktır . şayet uzun müddet aynı işyerinde çalışıyor ve tertipli bir gelire sahipseniz bu sizlere büyük bir avantaj elde edecektir .

4 . Evli olmak , Eşinizin çalışıyor olması

Belkide evli omak en büyük avantajlardan birisi olarak sayabiliriz . Çünkü eşiniz çalışıyorsa hanenin geliri artacaktır ve bankaya kefil olarak eşinizi göstererek daha sorunsuz bir halde ev kredisi kullanarak konut sahibi olabilirsiniz .

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar