Pazartesi, Kasım 27, 2023
spot_img

Kredi Kartı İptal Etme Ücreti

Kredi kartını iptal ederken neden iptal etme parası alınır , kredi kartı kapatma nasıl yapılır , kredi kartı iptal etme nasıl yapılır , kredi kartı kapatmaya masraf alınır mı ?

bu soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz..

 

Kredi kartı kapatma ücreti nedir?

Bildiğiniz gibi kredi kartı üyelik ücretleri yasal olarak alınmaktadır. çoğu kişiden alınmadığı için kredi kartı ücretlerinin olmadığı anlamına gelmemektedir. Bankalar genellikle kredi kartı verirken 1 sene üyelik ücreti almaz, daha sonraki senelerde üyelik ücretleri ödememek için sizden belirli bir harcama limiti, otomatik ödeme veya belirli bir tarihe kadar kredi kartınızı kapatmamanız gibi taahhüt’ünde bulunmanızı isterler, eğer bu taahütlere uymaz ve kredi kartınızı kapatmanız halinde size taahhüt’e uymadığınız için kredi kartı kapatma cezası adı altında ekstrenize yansıtmaktadır.

Kısaca, Yasal açıdan kredi kartı kapatma ile ilgili herhangi bir ücret bulunmamaktadır. Kredi kartınız ile ilgili vermiş olduğunuz taahhütlere uymadığınız için size “kredi kartı kapatma cezası” adı altında cezai işlem uygulanmaktadır.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar