Pazartesi, Kasım 27, 2023
spot_img

Ticari Araçlarda Taşıt Kredisi Nasıl Alınır

Taşıt Kredisi Nedir?
Bu yazımızda sizlerle ticari araçlar için taşıt kredisi nasıl alınır sorusuna cevap arayacağız. Bunun için öncelikle taşıt kredisinin bizim için ne anlam ifade ettiğine göz atalım. Oto kredisi, araç kredisi ve otomobil kredisi olarak da bilinen taşıt kredisi 0 km ve ikinci el (5 yaşa kadar) araçlar için kullandırılan kredi türüdür. Taşıt kredilerinde vade ve faiz oranları bankadan bankaya değişiklik gösterebilmektedir. şimdi biraz da taşıt kredisi ile ilgili detay bilgilerine göz atarak konumuza devam edelim.

Taşıt kredisi alırken 0 km araçlarda araç banka tarafından rehin alınmaktadır ve kefil istenmez. 0 km taşıt kredisinde 60 ay vade yapılmaktadır ve araç teslim bedelinin %70 – 90 oranlarına kadar kredi olanağı mevcuttur. Taşıt kredisinde 2. el araçlar için kefil istenmektedir. Bu araç türünde vade en fazla 60 ay olarak belirlenmiştir ve araç kasko bedelinin %60 ila 80’nine kadar kredi sunulmaktadır. Bu kadar bilgiden sonra artık ticari araçlar için taşıt kredisi nasıl alınır sorusunun cevabını verebiliriz.

Ticari Araçlar İçin Taşıt Kredisi Başvurusu
Bankalardan alınan taşıt kredisi ticari kredi adı altında incelenebilir. Bunun için anılan ticari kredi, işletmelerin kendilerini daha hızlı ve yükselen seviyede geliştirebilmeleri adına yapacakları yatırımları ya da borçları için kullanabilecekleri kredi türüdür. KOBİ’ler dahil büyük çaplı kurumsal holdingler dahi bankaların sunduğu kredi olanaklarından yararlanabilmektedir. Bunun için öncelikle firmaların kendileri için uygun olan bankayı araştırıp belirlemeleri faydalı olacaktır. Bankalar tarafından firmalara sunulan kredi türleri arasında kredili mevduat hesapları, rotatif krediler ve normal kredi ürünleri yer almaktadır.

Ticari araçlar için taşıt kredisi nasıl alınır konusunda bilinmesi gereken ilk konu öncelikle bir firma sahibi olmak gerekliliğidir. Aynı zamanda firmanın faaliyetlerine devam ediyor olması ve bankalar arasındaki işlemlerinde herhangi bir sorun olmaması gerekir. Burada belirtilen hususlar kredinin kabulü için önemlidir ayrıca kredi başvurusu için gereken belge ve evraklar eksiksiz bir şekilde tamamlanıp süresi için banka şubesine ulaştırılmalıdır. Ticari kredi başvurusunda gereken evraklardan en önemlileri ve olmazsa olmazları ilgili firmanın imza sirküleri, vergi levhası, resmi gazetesi ve firmanın bağlı bulunduğu ticaret odası kaydıdır. Hemen hemen bütün bankalarda bu evraklar kesinlikle tamamlanmalıdır. Siz de firmanızın işlem hacmini büyütebilmek için ihtiyaç duyacağınız taşıt temini için bu konuda finansman desteği sağlayan bankaları araştırıp kendinize en uygun olanı belirleyerek hemen başvuru yapabilirsiniz.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar