Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

Yazar kasa Pos Başvurusu Nasıl Yapılır

Yazarkasa pos nelerdir?
Bu aygıt yardımıyla tek makine üstünden hem kredi kartı işlemini gerçekleştirip aynı zamanda fiş işlemi yapılabilir. Bütün aletlerin yazar kasa pos’a geçmesi ise 2016 yılına kadar tamamlanacak. Yeni işlem ile beraber yazar kasalar bu ad ile adlandırılacak olup pos tipine nazaran kademeli geçişler ile 2016 evveliyatına kadar bütün işletmeler eski yazar kasalarını yazar kasa pos’lar ile değiştirecektir. Hem yazar kasa aynı zamanda pos donanımı yer alan ve var yazar kasalardan daha fazla teknik hususiyet ve güvenliğe sahip yeni kuşak cihazlardır. Alete başvuru edebilmek üzere aşağıdaki evraklara gereksiniminiz yer almakda, birtakım bankalar aşağıdaki belgeler haricinde da belge istek yapabilir.

Yazarkasa pos üzere lüzumlu belgeler
Şahıs
Vergi levhası
Kimlik fotokopisi
İşyeri sözleşmesi (işyeri sahibi haricinde biri vasıtasıyla imzalanmış ise, vekaletname)
Kalitesiz işbirliği ise kalitesiz işbirliği sözleşmesi
Ticari sicil gazetesi yada esnaf kaydı

Ticari ortak
Ticari sicil gazetesi
İmza sirküleri
Vergi levhası
Yetki belgesi
Kimlik sureti yada fotokopisi

Yazarkasa pos başvuru
Çalışma yerinde durağan pos aleti alan işletmeler şu zaman üzere bu uygulamanın haricinde. Tanımlanan nihayi tarihe denli kullanılan gezici poslarını iptal ettirenler üzere bu şekilde bir yükümlülük bulunmamaktadır.

Yazarkasa pos müracaatı yardımıyla hem poslardan aynı zamanda yazar kasalardan ayrıcalıklı ayrı muamele yapma problemi ortadan kalkmıştır. Şu anki işletmelerde bir sürü pos makinesi ve yazar kasa mevcut.

Pos makinesinde bitirdikleri uygulamalardan sonra bir de yazar kasadan fiş taktim etmek mecburiyetinde kalıyorlar. Bu yeni kuşak ödeme kaydedici cihazlarda hem fiş aynı zamanda pos slibi aynı zamanda sunuluyor. Bu şekilde ödeme alınan fakat yazar kasadan fiş kesilmeyen alımverişlerin önüne geçilmiştir.

Aygıt almak arzulayan iş bölgeleri sahipleri birtakım bankaların sağlayadığı 36 aya varan vade alternatifinden faydalanabilirken, birtakım bankalar ise kredi çekerek da yazarkasa pos müracaatı yaparak alete olmanızı sağlayabiliyor.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar