Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

250 TL Emekliye Tokilerde Taksitle Ev Hakkında Bilgiler

Emekli TOKİ evleri için müracaatlar başlamış yer almaktadır. 250 TL vadele ödeneceği önceden belirlenen bu evler çok alaka gözlemlemektedir. Emeklilerin yüzünü güldüren bu imkanı tüm kişiler değerlendirmek için heyecanlanmaktadır. Konut sahibi olmak talep eden emeklilerin bundan sonra bu düşleri gerçeğe dönüşmektedir.

Emekliler için 250 TL vadele ödenecek TOKİ evleri şimdiden tüm kişileri merakla ve heyecanla bir bekleyiş içerisine sokmuş yer almaktadır. Bu evler emekliler için özel olarak yapılmaktadır. Rahatlıkla ödeyebilecekleri vade ücreti en fazla yüz güldüren taraf olmaktadır. Evler yardımıyla bundan sonra emekli olan kişiler kendi evlerinde kira derdi yoksa rahatlık ve sevinç ile yaşayacaklardır. Geçinme derdi bundan sonra emekliler için bir problem olmaktan böylelikle çıkmış yer almaktadır.

Emekliler için 250 TL vadele ödenecek TOKİ evleri için öncelikle yapılacak olan iller açıklanmış yer almaktadır. Bursa-Nilüfer, Balıkesir Bandırma-Edincik, Karaman-Kırbağ, Şanlıurfa-Akabe, Konya-Meram, Elazığ-Merkez, Amasya-Merzifon, Kütahya-İnköy, Afyonkarahisar-Merkez, Karabük-Merkez, Çorum-Alaca, Erzincan-Yoğurtlu, Gaziantep-İslahiye, Giresun-Alucra, Muğla-Yatağan, Sivas-Yenimahalle ve Trabzon-Vakfıkebir illeri olarak tanımlanmıştır.

Emekliler için 250 TL vadele ödenecek TOKİ evleri müracaat koşulları tanımlanmıştır. T.C yurttaşı olması gerekir. Projenin yapılacağı il/ ilçe kısıtları bünyesinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet yapıyor olması, projenin bulunmuş olduğu vilayet nüfusuna kayıtlı olması, (Şehit Aileleri, Savaş ve Görev Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların minimum 3 senedir ikamet yapıyor olması yada vilayet nüfusuna kayıtlı olması) gerekir. Ayrıntılı malumat alabilmek ve müracaat koşullarını bilgi almak için web üstünden TOKİ sitesine girerek malumat edinebilmeniz mümkün. Tüm işlemlerinizi hallettikten sonra bundan sonra konut sahibi olmanıza sayılı günler kalmış anlama gelir. Bu plan çok sayıda emeklinin emekliliklerinin keyfini sürmesinde fazlasıyla destekçi olacaktır. Bundan Sonra emekliler olarak sorunsuz bir soluk alabilirsiniz.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar