Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

Çalışmayan Kişiler Kredi Çekebilir mi

Kredi kullanmak talep ediyorum diyen şahıslarda bankalar belirli ölçütler aramaktadır. Bunlardan en önemlilerinden biri de şahsın aylık belgelenebilir bir gelire sahip bulunmasıdır. Bu geliri gösteren evrak maaş bordrosu veya maaş yazısı olabileceği gibi aynı anda kira kontratı veya taksitli mevduat (yatırım) hesabı bulunan şahıslar için banka defteri de olabilir.

Kişinin tertipli kira geliri bulunuyor ise veya bankadan tertipli bir faizi geliri kazanıyor ise bu halte çalışmadan kredi kullanmak mümkün. Bir Diğer Deyişle bankanın burada aramış olduğu ölçüt şahsın çalışıp çalışmadığı değil her ay tertipli olarak borcunu ödemesine destekçi olacak kadar gelir elde edip etmediğidir. Bu gelir belgelendiği takdirde banka kredi başvurusunu kabul edecek ve kredi kullanımı için tasdik verecektir.

Yine burada aylık belgelenebilir meblağ ile kredi müracaatında bulunan tutarın birbirine dengeli olması da icap eder. Bir Diğer Deyişle şahsın aylık geliri 2 bin TL ise bu halte fakat aylık ödemesi bin TL’ye kadar olan bir kredi paketi için tasdik alması mümkün. Şahsın aylık hasılatını aşan her çeşitli kredi müracaatı şahsın kredi notu ne kadar iyi olursa olsun banka tarafınca kabul edilmez.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar