Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

Sigorta Olmadan Nasıl Kredi Çekilir 2016

Ülkemizde SSK ile çalışma bir çok şahıs yer almaktadır. Bu şahıslar bankaların açtığı krediye rahatlıkla müracaat yapabilir. Ancak SSK ile çalışan şahıs sayısı kadar SSK yoksa da çalışan şahıs sayısı bir hayli fazladır. Sigortanız bulunmadığı için kredi çekmeniz olası görünmüyorsa ve bankacılık faaliyetleriniz olumlu olmayan tarafta ilerliyorsa bu hal karşısında kredi çekmeniz olası. Sigortası olmayan şahıslar de kredi alabilir. Fakat sigortası bulunmayan şahıslara destekçi olmak talep eden bankalar birtakım özel koşulları öne sürmektedir. Bu koşullar ise taşınamaz mülk veya ipotek şartıdır.

Kısacası kredi alabilmek için elinizde maddi kıymeti olan birtakım malların bulunması icap eder. Banka sizden güvence ister şayet güvence göstermezseniz, kredi kullanamazsınız. Sigortanız bulunmadığı durumda devamlı kredi notu sorgulama işlemini yapmanıza yada kredi notunu arttırmak için gayret masrafa gerek yok. Şayet elinizde taşınamaz mal var ise bu mal karşılığında bankalardan kredi temin yapabilirsiniz. Anında anında bankaların tüm bunlar sigortası olmayan şahıslara bu metod ile kredi vermektedir. Bu metod haricinde sigortası olmayan şahısların kredi çekmesi olası değildir. Bankalar sigortası olmayan şahıslara farklı çeşitli kredi vermemektedir.

Değerli okuyucular burada mühim olan şey taşınmazın veya malın sizin üzerinize olması icap eder. Zira taşınmazlar içinde bulunan mallar sizin üzerinize değilse kredi çekmeniz olası olmayacaktır. Sigortası bulunmayan şahısların kira geliri tarzı ile tertipli bir geliri var ise bu geliri belgelendirmek koşulu ile kredi alabilir. Ancak bankalar bu hususta sizlere öteki iki güvence kadar kredi kullanma olanağı sunmuyor. Kredi notu sorgulama işlemi yapmadan bu yöntemle kredi alabilirsiniz. Çekmek talep ettiğiniz kredi oranı da sahip olduğunuz mal ile doğru miktartılı olmak mecburiyetinde.

Her banka malın kıymetini hesaplar ve bunun belli bir bölümünü sizlere nakit olarak öder. Görüldüğü üzere sigortası olmayan şahıslarda bankacılık çalışmalarından faydalanabiliyor. Sizde sigortasız bir halde çalışıyor iseniz ve üzerinize kayıtlı taşınamaz mülk var ise kredi alabilirsiniz. Kredi notu sisteminin burada önemi mevcut değildir. Zira bu şamada kişinin kredi notu dikkate alınmaz. Yapmanız lazım olan tek şey lüzumlu belgeleri hazırlayarak bankalara başvurmaktır.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar