Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

Esnafa 30 Bin TL Faizsiz Kredi

Seçim sürecinde partilerin ekonomik programlarına dâhil ettikleri yatırım taşıtlarından biri de esnafa destek kredileriydi. Seçim atmosferinin neticelenmesi ile beraber devletin kurulması ve Ocak ayı itibarıyla de plan ve bütçe konuşmalarında ortaya çıkan sonuçlara nazaran esnafa 30.000 TL faizsiz kredi imkanı gündeme getirilmiştir. Bu oran çok sayıda KOBİ yatırımcısının işini kolaylaştırsa da birtakım esnafların yatırımı az bulması da gündeme düşmüştür.

Yapılan düzenleme sonucunda türlü gereksinimlerini karşılama ismine isteyen esnafa bir sene bünyesinde iki den çok olmamak şartıyla belirlenen oranlarda yardım etilmesi laf hususudur. Faizsiz olarak sunulacak olan bu kredi iş yeri organizasyonları başta olmak üzere sermaye, ham madde alışı, işyeri giderleri vb. İhtiyaçların karşılanması için küçük büyük her çeşitli esnafa verilebilecektir.

Esnafa 30 Bin TL Faizsiz Kredi Kullanma Koşulları
Esnafa sunulan bu krediyi almak talep eden iş yeri ve şirket sahip olanları için bir dizi koşullar ön plana sürülmektedir. Ortaya konan koşullara nazaran esnafa 30.000 TL faizsiz kredi kullanma koşulları bu şekilde ifade edilmektedir. İlk olarak esnaflar ismine düzenlenmiş olan ertelenmiş vadelendirme, tekrardan yapılandırılmış kredi borcu, esnaf ve sanatkârlara ait geri ödemesi idame eden kredilerin tüm bunlar kapatılmadan bu faizsiz krediden faydalanamayacaktır. Bu krediyi kullanacak olan esnaflar bir sene bünyesinde en çok iki defa kullanabilme imkanına sahiptir. Bir De devlet destekli hibe kredilerinden yada sıfır faizli esnaf kredilerinden kullanan işyeri ve şirket sahip olanları de yararlanamayacaktır.

Esnafa 30 Bin TL Faizsiz Kredinin Kullanım Biçimi ve Ödeme Planı
Esnafa 30.000 TL faizsiz krediyi kullanmak talep eden işyeri ve şirket sahip olanları kredi müracaatı için devlet destekli bu krediyi sunan banka şubelerini kullanabileceklerdir. Diledikleri vakit talep edilen belgeler ile beraber en yakın banka şubesinde bulunan ticari müşteri hizmetleri yetkilisi ile irtibata geçmeleri kafidir.

Birçok kredi ürününe göre faizsiz olması çok sayıda işyerinin ve şirket sahibinin işini kolaylaştıracaktır. Kredinin geri ödeme sürecinde belirli vakit aralıklarında vadelendirme yapılacağı ve her taksitin ödenmesinin mecburi olduğu ifade edilmektedir. Krediyi kullanan şirket sahiplerinin vadeleri gününde ödenmemesi halinde ödeme zamanı baz alınarak kredi üstünden taksit farkı hususlacaktır. Bir De bu kredi için 500 TL gibi bir kesinti düşünülmekte olup esnafın eline geçecek olan oran 29.500 TL olarak tanımlanmıştır.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar